Profesyonel Twitter Kullanımı

Profesyonel Twitter Kullanımı


Bu kısa makalemizde sizlere “Twitter hesabı, profesyonel olarak nasıl yönetilir” konusunu anlatacağız. Twitter, günümüzün en çok kullanılan sosyal mecralarından biri. Twitter hesapları sadece kişisel amaçla kullanılmıyor. Markalar ,işletmeler, popüler sayfalar ve hesaplar üzerinden kitlelere hitap edilmektedir. Bu durumda klasik Twitter kullanım özellikleri sizler için yeterli olmayacaktır.

Twitter üzerinden kullanıcı etkileşimini arttırmak için daha gelişmiş özelliklere ihtiyaç duyarsınız. İşte tam bu noktada devreye giren önemli noktaları sizlerle paylaşacağız.

 • Birden çok hesabı yönetme
 • Rekabet analiz, gelişmiş takip
 • İstatistikleri yönetme
 • Reklam kampanyaları
 • Anketler

Birden çok hesap yönetme – Ortak kullanım

Cotweet hizmeti ile 6 farklı hesabınızı tek bir hesap üzerinden yönetebilirsiniz. Birden çok hesabı yönetmenin yanında ortak kullanılan hesaplar için’de oldukça faydalı bir çözümdür.

Rekabet

Twitter‘da takipleriniz çok fazla. Sosyal medyada rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için , her konuda onların önünde olmanız gerekiyor. İşte Twitter’a hakim olmanızı sağlayacak birkaç faydalı servis.

 • #Twazzup: Servise kısaca Twitter arama motoru diyebiliriz. Trend olan bütün konular hakkında detaylı arama yapabilir, neler konuşulduğu hakkında istatistik tutabilirsiniz.
 • #Sideline: Yahoo tarafından desteklenen bu servisi kullanabilmek için bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

İstatistikler

Hesabınızın popülerliğinizi ölçmek ve takipçilerinizin isteklerini daha iyi analiz etmeniz için istatistikleri kullanmanız şart. Bu konuda kullanabileceğiniz en iyi servisleri görebilirsiniz.

 • #TweetStats hesabınızda gönderdiğiniz tweetler ve bu tweetler ile alakalı bütün istatistiklerinizi takip etmenizi sağlar.
 • #Tweetburner Link kısaltma ve kullanıcıların tıklanma sayısı gibi birçok istatistiği bulabilirsiniz.
 • #Bit.ly da böyle istatistiklerine erişebilirsiniz sağlar.
 • #TwitterCounter İstatistikler hakkında detaylı bilgiler sunar. Takipçi gelişimi, tweet sayısı gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Reklam kampanyaları yönetimi

Ad.ly marketing sistemi reklam kampanyaları için önerilerilen bir uygulamadır. Kampanyalarınızın takiplerini yapabilmek için kullanılmaktadır. Başvuru yapmak için “Reklamveren” sekmesine tıklayın.

Formu doldur: Şirket adı Şirketinizin sitesinin Kampanya katılımı ve istediğiniz bütçeyi seçin. İsteğinizi tamamlamak için “İsteği Gönder” düğmesini tıklayın. Bu kadar!

Anketler

Kullanıcılarla etkileşime geçmenin en güzel yollarından biride anketlerdir. Bildiğiniz gibi Twitter yakın zamanda Anket özelliğini sunmuştu. Daha gelişmiş anket servisleri için aşağıdaki hizmeti kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan