Pokemon GO “GPS signal not found” Çözümü

Pokemon GO “GPS signal not found” Çözümü


Pokemon GO oyununda karşılaşılan “GPS signal not found” ve “Failed to detect location” hatalarında yapmanız gereken çözüm yöntemlerini listelemeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi bu oyun , gerçek konumunuzu kullanarak artırılmış gerçeklik sunuyor. Konum, gps veya internet bağlantınızla ilgili sorun yaşadığınız zaman veya oyun sunucularından kaynaklı olarak bu hatayla sıkça karşılaşabilirsiniz. Öncelikle şunu belirmeliyiz; oyun beta olduğundan dolayı sunucularında beklenenin üstünde bir yoğunluk yaşıyor ve bu durum hatayı daha çok almanıza neden oluyor. Bunun haricinde uygulama oyuncuların olduğu kadar korsanlarında dikkatini çekti ve son zamanlarda oyun sunucularına oldukça yoğun bir saldırı yapılıyor. Tabi bu genel sorunlar her kullanıcı için gerçerli. Eğer çevrenizde oyunu oynamaya devam eden kullanıcılar varsa ve siz giriş yapamıyorsanız aşağıdaki çözümleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

NOT: Fake Gps tarzı sahte konum uygulamaları kullanmanız bu hatayla karşılaşmanıza neden olabilir.

1. Bu hatayla karşılaşan kullanıcıların en sık yaptığı hatalardan biri konum ayarlarını tasarruf modunda kullanmaktır. Sadece oyun için değil, konum gerektiren tüm uygulamalar “Yüksek doğruluk” seçili olduğu zaman kararlı bir çalışma gösterebilir. Bu ayarları düzenlemek için;

Telefonunuzdan Ayarlar / Genel  / Konum / Mod yolunu takip ederek “Yüksek doğruluk” seçeneğini işaretleyin. Özellikle Android 5.0 Lolipop kullanıcıları ayarları görseldeki gibi düzenlemeden oyuna giriş yapamaz.

2. Google tarafından yapılan açıklamada , Android 6.0 versiyonlarda Hücresel / Wifi seçeneğinin yanında Bluetooth seçeneğinin aktif olarak kullanılması , Gps doğruluk oranını arttırmaktadır. Android marshmallow kullanıcılarının ayarları bu şekilde kullanmasını öneririz.

Hala sorun devam ediyorsa 3. yöntemi deneyebilirsiniz.

3. Telefon ağ ayarlarınızda yaptığınız bir değişiklik veya arıza hataya sebep olabilir. Bunun için telefonumuzun ağ ayarlarını sıfırlamamız gerekmektedir. Ağ ayarlarını sıfırlamak için; Ayarlar / Yedekle ve sıfırla / Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini takip ederek gerekli işlemleri yapın.

Bu işlemlerden herhangi biri ile sorunun çözüleceğini düşünüyoruz. Eğer hala sorun devam ediyorsa yazının başında belirttiğimiz gibi sunucu kaynaklı genel bir sorun olabilir. Bu durumda beklemekten başka yapacak birşey yoktur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan