Periscope Nedir Nasıl Kullanılır

Periscope Nedir Nasıl Kullanılır


Periscope, Twitter tarafından yayınlanmış canlı yayın uygulamasıdır. Uygulama ile videoları videolarınızı canlı olarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Geleceğin uygulaması gibi görünen ve kullanıcılar tarafından büyük beğeni gören bu uygulama, özellikleri ile birçok kişiyi endişeye sokuyor şimdiden. Pericope, tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yayınlarınızı başlattığınız zaman takipçilerinize otomatik olarak bir bildirim göndererek , canlı yayınlarınıza katılmalarını sağlıyor. Yayınınıza anlık olarak katılamayan arkadaşlarınız daha sonra çektiğiniz videoları izleyebilirler. Yayınladığınız videoları kişiye özel üreterek , sınırlı kişilerin görmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sayede ailenizle , arkadaşlarınızla özel içerikler oluşturarak paylaşabilirsiniz.

İzinleri ayarlamak için kilit simgesine tıklayarak videoyu görmesini istediğiniz kişileri belirleyebilirsiniz.

Yayınlarınız ilgi çekerek, beğeni toplarsa “en çok izlenen“en çok beğenilen” listesine girebilir. Bu şekilde hesabınızı daha popüler hale getirebilirsiniz. Yayınların en güzel yanı’da , yayınınızı izleyen izleyiciler kendi aralarında mesajlaşabilir. Bu konuda yayınlarınıza özel yetkiler ve ayarlar yaparak değiştirebilirsiniz.

Uygulamanın android versiyonu yayınlandı ! Ücretsiz olarak hemen indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Uygulamayı şimdilik sadece ios işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra;

Kullanımı oldukça kolay .

1.  Takip ettiğiniz kişilerin , arkadaşlarınızın yayınlarını takip edebilirsiniz.

2. Dünya genelinde yayınları takip etmeniz için bu menüyü kullanabilirsiniz.

3. Canlı yayın yapmak için bu menüyü kullanabilirsiniz.

4. En popüler canlı yayınları takip edebilirsiniz.

Canlı yayın hazırlamak için 3 numaralı menüye tıklayarak “Start Broadcast” yazısına tıklamanız yeterlidir. Yayın başladığı zaman Live yazısını ekranda görebilirsiniz. Ekrana dokunarak ön , arka kamera arasında geçiş yapabilirsiniz. Yayını bitirmek istiyorsanız “Stop Broadcast” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Şimdiden telif hakları konusunda BTK’nın gündeminde olan bu yazılım, bakalım ilerleyen günlerde nelerle karşılaşacak çok merak ediyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan