Periscope Bilgisayardan İzleme Nasıl Yapılır

Periscope Bilgisayardan İzleme Nasıl Yapılır


Periscope canlı yayınlarını aşağıdaki yöntemleri kullanarak bilgisayardan izleyebilirsiniz. Mart 2015’te yayın hayatına başlayan mobil canlı yayın uygulaması Periscope, ülkemizde oldukça ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Uygulamanın sadece İos ve Android sürümleri olduğundan şimdilik sadece mobil cihazlarda kullananılabiliyor. İlerleyen zamanlarda Windows ve mac sürümlerinin yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Yayınları bilgisayarınızdan izleyebilmeniz için iki farklı yöntem bulunuyor. Yayınları online olarak sunan website aracılığıyla veya Twitter’da gelişmiş arama seçeneğini kullanarak yayınlara ulaşmanız mümkün.

Perisearch

Websiteye giriş yapmak için #Tıklayın

Perisearch websitesi sayesinde ülkemizdeki veya dünyadan anlık yayınları takip ederek izleyebilirsiniz. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen ve reklamlar ile can sıkmayan bu siteyi kullanarak yayınları bilgisayardan takip etmek oldukça kolay.

 

Twitter gelişmiş arama

Twitter’ın gelişmiş arama seçeneği ile canlı yayın araması yapabilir ve yayınları izleyebilirsiniz.

https://twitter.com/search-advanced Twitter gelişmiş arama seçeneğine giriş yaparak arama bölümüne “LIVE on #Periscope” yazıyoruz.

Aramayı başlattığımız zaman bütün dünyadan canlı yayınlar arama sonucunda listelenmektedir. Eğer sadece Türkçe yayınları aramak ve izlemek istiyorsanız “Yazıldığı dil” seçeneğini Türkçe olarak değiştirmeniz gerekiyor. Yayını yapan kullanıcı adını veya yayın adını biliyorsanız arama bölümüne bunları da yazarak , direk izlemek istediğiniz yayına bağlanabilir, yorum atabilir ve izleyebilirsiniz.

Periscope mobil uygulaması telefonun şarjını oldukça tüketmektedir. Yayınları bilgisayarınızdan kolayca takip etmek için bilgisayarınızda bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Periscope hakkında merak ettiğiniz bütün konular için sitemizi kullanabilirsiniz. Periscope profesyonel hilelerimiz için ilgili yazıya sitemizden ulaşabilirsiniz. Yayınları bilgisayardan izlemek konusunda sizlerinde pratik yöntemleri varsa bize iletmeniz halinde yazımıza ekleyebiliriz. İyi Eğlenceler.

Yorum Yap
0 Yorum yapan