Öksürük İçin Şifalı Bitkiler

Öksürük İçin Şifalı Bitkiler


Alerjik ve öksürük için şifalı bitkiler var mıdır? Öksürük için hangi şifalı bitkiler iyi gelir, öksürüğe iyi gelen yiyecekler ve içecekler nedir, hangi bitkiler öksürük için şifalıdır, öksürük için şifalı olan bitkileri iyi mi ayırt edebiliriz. Mevzularında sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Ihmal etmeyin ki tedavi şekillerinde en sıhhatli olan tedavi şekillerinin naturel ve organik bitkilerden oluşan yöntem bulunduğunu tüm uzman doktorlar tarafınca belirtilmektedir. Bunlara naturel antibiyotik denmektedir.

Alerjik öksürük için birden fazla şifalı bitki bulunmaktadır. Ama hepsinin kullanım amacı birbirinden farklıdır. Örnek olarak gösterilmek gerekirse düzgüsel öksürük için tavsiye edilen şifalı bitkinin dut pekmezi ve zeytin yağı kaynatılarak içilmesi örneğidir. Kimileri de zeytin yağı ve kırmızı biberi kaynatarak içilmesi öksürüğe iyi geldiğini söylemektedirler.

Hangi Şifalı Bitkiler Öksürüğe iyi Gelir?

Öksürük için birden fazla şifalı bitki tavsiyesinde bulunabilir ve bunların gerçekte öksürüğü giderdiği kanıtlanmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Ihlamur Çayı: Öksürük için akla gelen ilk yöntemdir. Yapmanız ihtiyaç duyulan ıhlamuru sıcak suda kaynatarak içmektir. Öksürüğün uyku esnasında daha oldukca görüldüğünden dolayı yatmadan önce içilmesi sizin için önemlidir.
  • Zencefil: Çoğu zaman kuru öksürük için kullanılan başarı göstermiş bir tedavi yöntemidir. İçinde bulunan bileşenler yardımıyla boğazınızdaki kuru öksürüğü keser ve yumuşamasına neden olur.
  • Zencefil, Karanfil, Bal: Bu 3 karışımdan adeta cennet meyvesi oluşmaktadır. Öksürük haricinde bir oldukca hastalık için kullanılmaktadır. Buda diğer şifalı bitkilerde olduğu benzer biçimde, öksürüğü keser ve boğazı yumuşatır.
  • Sumak: Bu bitki çoğu zaman sıcak iklim bölgelerinde yetişmektedir. Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve bilhassa Adıyaman ili sınırları içinde oldukca görülmektedir. Sumak öksürüğün yanında bununla birlikte sindirim sitemi içinde yararlı bir bitkidir. Ekşimsi tadıyla çoğu zaman salata türü yemeklerde kullanılmaktadır.
  • Sarımsak: Daha oldukca yemeklerde tükettiğimiz bu bitki bir nevi antibiyotik görevi yapmaktadır. Bir oldukca tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Bilhassa saçkıran saç dökülmesine iyi geldiği söylenmektedir.

Bu tedavi yöntemlerini uygularken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktalar var; kesinlikle çay benzer biçimde tüketilen şifalı bitkilere kesinlikle şeker konulmaması belirtilmiştir.

Şekerin içmiş olduğunuz içeceğin içindeki sıhhat açısından mühim olan bileşenleri devre dışı bıraktığı belirtilmiştir. Peki bu şifalı bitkileri nereden bulabilirim; Her şehirde aktar bulunmaktadır. size en yakından aktardan bu şifalı bitkileri isteyebilirsiniz.

Aktar Nedir? Aktar demek, kimyasaldan uzak daha oldukca naturel ürünlerin tercih edilmiş olduğu ve bu şifalı bitkilerin satılmış olduğu yerdir.

İLGİLİ:Koronavirüs Hastalığı Ne Kadar Sürede Geçiyor?

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan