Netmaster Uydunet Ayarları Nasıl Yapılır

Netmaster Uydunet Ayarları Nasıl Yapılır


Netmaster marka uydunet modem ayarlarını yapmak için resimli anlatımı kullanabilirsiniz. Uydunet modemlerin arayüzü ve ayarları , Dsl modemlerden çok farklı değildir. Kablosuz ağınızı kapatma, gizleme ve şifre koyma gibi işlemleri arayüzden kolayca ayarlayabilirsiniz. Uydunet bağlantısında genellikle kotalı tercih edildiğinden modem güvenliği ve kablosuz ağ güvenliği oldukça önemlidir. Güçlü bir şifre belirleyerek , mac filtreleme özelliğini kullanarak oldukça güvenli bir kablosuz ağ oluşturabilirsiniz. Modem ayarları ve diğer konular için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Modem ayarları nasıl yapılır ?

Modem fiziki bağlantılarını yaptıktan sonra tarayıcı adres çubuğuna 192.168.0.1 yazarak modem arayüzüne bağlanıyoruz.

Açılan ekranda kullanıcı adı şifre: admin-admin veya admin-password olarak giriş yapmayı deneyin. Eğer bu şifreler ile giriş yapamıyorsanız modem reset tuşuna 5 sn basılı tutarak modemi resetleyin.

Arayüz ekranında Kablosuz seçeneğine tıklayarak kablosuz ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

  1. Güvenlik seçeneğini aktif hale getirin.
  2. Ağ adı (SSID) : Kablosuz ağ adınızı yazın.
  3. Wpa/wpa2 şifrelemeyi etkinleştirin.
  4. Wpa ön paylaşımlı anahtar seçeneğine kablosuz ağınıza atamak istediğiniz şifreyi yazın.

Ayarları yaptıktan sonra kaydederek işlemi tamamlayabilirsiniz. Ağ bağlantısı kopacaktır. Yeni ağ adı ve şifreyi kullanarak tekrar bağlantı kurun.

Kablosuz ağınızı gizlemek için kablosuz seçeneğinde bulunan “Kapalı ağ” seçeneğini etkin hale getirebilirsiniz. Bu işlem sonrası ağ adı hiçbir cihazda görünmeyecektir. Telefon ve bilgisayarlarda diğer ağa bağlan seçeneğini kullanarak ağ adı ve şifrenizi manuel olarak girip bağlanabilirsiniz.

Temel, gelişmiş , güvenlik duvarı gibi ayarları kullanarak modeminizin kişisel ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Modem hakkında sorularınızı bizlere iletirseniz ek resimli anlatımla açıklamaya çalışırız. Temel olarak cihazın kurulumu bu şekildedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan