Mobile hata veriyor çözüm adımları

Mobile hata veriyor çözüm adımları


Call of Duty mobile yayınlandı ve kullanıcılar tarafından çok büyük ilgi ile karşılandı. Kullanıcılardan çok yoğun bir şekilde ” Call of Duty mobile hata veriyor” şeklinde yorumlar alıyoruz. Oyun hakkında detaylı bilgilendirme ve hata çözümlerini sizlerle paylaşacağız. En sık alınan hatalardan biri de güncelleme sırasında veya oyunda “Telefonunuz ağa bağlı değil” hatasıdır. Hata çözümleri için aşağıdaki adımları takip edin;

Oyunun yeni yayınlandığını düşündüğümüz zaman bu hatalar zamanla giderilecektir. Oyun yüksek hızda internet bağlantısı gerektirdiği için, mobile internetinizi kullandığınız zaman birçok bağlantı hatası yaşayabilirsiniz. Sistem gereksinimlerinden başlayalım:

Call of Duty mobile telefon sistem gereksinimleri

Android: Asgari gereklilik Satdra Snapdragon 625, Adreno 506 ve 3 GB RAM olacaktır. Bu yapılandırmada, oyun 30 FPS’de çalışabilir. En iyi sonuçlar için, sadece daha güncel bir yonga setine sahip olun.

iOS : Minimum gereksinim bir iPhone 6 olacaktır. Bu cihazda oyunun en az 30 FPS’nin altında grafiklerle çalışacağını hatırlamakta fayda var. En iyi sonuçlar için (60fps) en az iPhone 7 veya daha yüksek bir sürüme sahip olmanız gerekir.

Not: Call of Duty Mobile’ yaklaşık 1.1 GB veri kullanarak indirilmektedir. Oyun, kurulduktan sonra 2,6 GB alan kaplamaktadır.

Yüksek hızda internet

Ağa bağlı değil hatası yakın zamanda çözülecektir. Oyunu hatasız bir şekilde oynamak için Wi-Fi ağı kullanın.

Wi-Fi ağınızın da internet hızını test ederek, bağlantınızın güçlü olduğunu test edin. düşük internet hızında ışınlanma ve hareketsiz kalma gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Oyunu Wi-Fi ağında indirin

Mobile ağlardan indirilen oyunlarda çok sık hata ile karşılaşılmaktadır. Oyunu mobil ağ kullanarak indirdiyseniz ve hata alıyorsanız, oyunu kaldırarak Wi-Fi’den yeniden indirip kurun.

Yapılandırma ve ön yükleme hataları

Yapılandırma ve önyükleme hataları ile karşılaşıyorsanız, yükleme sırasında sorun yaşamış olabilirsiniz. İndirme sırasında yaşanan hatalar, oyunun açılmasını engelleyebilir. Bu durumda Google Play verilerini temizleyerek oyunu kaldırıp yeniden indirmeniz gerekiyor.

Ayarlar > Uygulamalar > Google Play > Depolama adımlarını takip ederek Android market verilerini temizleyin ve oyunu yeniden indirin.

Telefon aşırı ısınma sorunları

Call of Duty: Mobile, telefonunuzun aşırı ısınmasına neden oluyorsa, sistem gereksinimlerini karşılamayan bir telefona sahipsiniz. Bu durum telefonunuzun arızalanmasına, batarya problemleri ve ekran sorunlarına neden olabilir.

Aşırı ısınma yaşadığınız telefon marka modelini yorum olarak bizlere iletirseniz yardımcı olabiliriz.

Ekranda donma sorunları

Oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun. Call of Duty mobile’da menülerde takılma ve donma sorunu için oyun verilerini temizleyin.

Ayarlar > Uygulamalar > Call of Duty mobile > Depolama adımlarını takip ederek verileri temizleyebilirsiniz.

Ping problemleri

Eğer yoğun bir saatte oyuna bağlandıysanız, ping problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu genellikle oyun sunucuları kaynaklıdır.

speedtestcustom adresini kullanarak ping’inizi test edin. Eğer herhangi bir sorun görünmüyorsa, herhangi bir ayar değiştirmenize gerek yoktur.

Oyunu PUBG ile karşılaştırmak ve ona göre değerlendirmek yanlış olacaktır. Oyun henüz yeni olduğu için sabırlı olmakta fayda var. Bu makale altında sizlerde aldığınız hataları veya çözüm yöntemlerinizi paylaşabilirsiniz. Call of Duty mobile sistem gereksinimleri, hata ve çözümler hakında yorumlarınızı bekliyoruz.

Call of Duty: Mobile oynadığınız Telefon marka ve modelini bizlerle paylaşırsanız sistem hakkında yorum yapabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan