Macintosh Başlangıç Sistemi Nasıl Seçilir

Macintosh Başlangıç Sistemi Nasıl Seçilir


Macbook Pro bilgisayarlarda açılış ayarlarını 3 farklı yöntemle yapabilirsiniz. Macintosh işletim sistemi kullanan fakat aynı zamanda Windows işletim sistemini de kullanmak isteyen kullanıcılar, aşağıdaki ayarları yaparak sistem açılış ayarlarını yapılandırabilir.

Ayarları yapmak için Boot Camp Utility kullanmanız gerekmektedir.

1. YÖNTEM

Windows içerisinde Boot Camp kısayoluna sağ tıklayın.

Açılan menüde Windows veya Mac OS seçeneğini seçerek başlangıç ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

2. YÖNTEM

Mac OS sistemlerde ;

Sistem seçeneklerinden, başlangıç diskine giriş yapıyoruz.

Başlangıçta açılmasını istediğiniz sistemi seçerek “Restart” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sistem belirlediğiniz işletim sisteminde başlayacaktır.

3. YÖNTEM

3. yöntem ile boot aşamasındayken başlangıç ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ayarları düzenlemek için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılış sırasında “Option” tuşuna basın.

Option tuşuna bastıktan sonra yüklü sistemler açılışta karşınıza çıkacaktır. Bu şekilde boot aşamasında sistem seçimi yapmış olacaksınız.

Macintosh sistemler’e windows kurulumu gibi bilgiler’e ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Mac kullanıcılarının en çok sorduğu soru; Mac sistemler’e Windows nasıl kurulur ? Konunun resimli anlatımına sitemizde ulaşabilirsiniz. Mac sistemler hakkında soru ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. En anlaşılır ve kullanışlı boot ayarlarını sizlerle paylaştık. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan