Lg Televizyon Wifi Nasıl Bağlanır

Lg Televizyon Wifi Nasıl Bağlanır


Kablosuz internet özelliği olan Lg televizyonlarda, kablosuz olarak internet bağlantınızı yapabilirsiniz. Televizyonun etrafından çok fazla kablo olduğu için internetinizi kablosuz olarak bağlanamanız görüntü olarak da en mantıklı çözüm olacaktır.

Öncelikle akıllı kumandanızı kullanarak veya normal kumandanız ile Livetv menüsüne giriş yapıyoruz.

Menünün hemen üstünde bulunan Çark simgesine tıklayarak ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz. Bazı modellerde ayarlar bölümü alt menülerin içinde olabiliyor. Simgelere tıklamadan önce buton ismine bakarak ayarlar’ı bulabilirsiniz.

Solda bulunan seçeneklerden Ağ/ Wi-fi bağlantısı yolunu izliyoruz.

Eğer modem ve tv arasından kısa mesafe varsa kablolu bağlantı da yapabilirsiniz.

Tv yazılımı otomatik olarak tarama yapacaktır. Bu taramadan sonra bulunan kablosuz ağlar aşağıdaki gibi listelenecektir. Kablosuz ağ adını seçerek tıklayıp , kablosuz internet şifrenizi girerek bağlantıyı tamamlayabilirsiniz.

Özellikle televizyonda çok sık olarak Youtube kullanıyorsanız, kablolu internet bağlantısı sizler için daha yüksek performans sunabilir fakat kablo düzeni ile uğraşmak istemiyorsanız yukardaki işlemleri yaparak televizyonunuzun internetini kablosuz olarak kurabilirsiniz. Menüde sorun yaşayanlar yorum atarsa yardımcı olabiliriz.

Sonrası Lg Televizyon Wifi Nasıl Bağlanır Ozengen ilk ortaya çıktı.

Yorum Yap
0 Yorum yapan