Lg Telefonlarda Mail E-posta Kurulumu

Lg Telefonlarda Mail E-posta Kurulumu


Lg telefonlarda mail kurulumunu aşağıdaki ayarları uygulayarak yapabilirsiniz. Resimli anlatım Lg’nin son günlerde en çok satılan modellerinden biri olan LG G3 ile yapılmıştır. Lg kolay kullanım ve pratik bir arayüz ile mail kullanımını oldukça işlevsel bir hale getirmiş durumda.  Maillerinizi kolaylıkla kontrol edebilir ve işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mail kurulumu oldukça basittir. Kurulum için resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Mail kurulumu nasıl yapılır ?

Öncelikle Ayarlar / Genel / Hesaplar ve senkronizasyon seşeneğine giriş yapıyoruz.

Hesaplar menüsünün en altında bulunan “Hesap Ekle” seçeneğine tıklıyoruz.

Menüde ekli olan hesaplarınızı da düzenleyebilir veya kontrol edebilirsiniz.

Eklemek istediğiniz hesap türünü açılan menüde seçiyorsunuz. Gmail , Hotmail , Exchange gibi mail servislerini kullanıcı adı şifresinizi yazarak kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Kişisel mail adresiniz için Kişisel / pop3 seçeneğini işaretleyerek devam edin.

Accont setup ekranında öncelike mail adresimizi ve şifremizi yazıyoruz. Gerekli bilgileri yazdıktan sonra Sonraki seçeneğine tıklayarak ilerliyoruz.

Kullaıcı adı ve şifremizi yazdığımız için otomatik olarak eklenecektir. Sunucu seçeneğine mail sunucumuzu yazarak işlemleri tamamlayabiliriz.

Pop3 sunucularda bu bilgileri sunucunuzu yöneten birimlerden alabilirsiniz. Genellikle [email protected] veya mail.domain.com şeklinde olmaktadır.

 Mail adresini ekledikten sonra mail Gönder/ Al testlerini yapabilirsiniz. Otomatik seçilen mail servislerinde kolaylıkla maillerinizi ekleyebilirsiniz fakat yazının başında belirttiğim gibi özel sunucularda , sunucu bilgilerinin doğru bir şekilde girilmesi gerekiyor.  Mail alma fakat gönderememe veya mail gönderip alamama gibi sorunlar için sunucu yönetim biriminizle görüşebilirsiniz.

Lg g3 mail hesabı kurulum

Konu hakkında sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan