LG Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

LG Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür


Lg G2, G3 , G4 ve G5 telefonlarda donma ve yavaşlık sorunları çözümlerini sunmaya çalışacağız. Özellikle G3 ve G4 model telefonlarda son güncelleme sonrası çok sık donma sorunu ile karşılaşmaktayız. Android marshmallow güncellemesi yapılan telefonlarda genel olarak , yavaşlık sorunları ile karşılaşılıyor. Son yapılan iyileştirme güncellemesinden sonra gözle görülür düzelmeler olmasına rağmen yinede çok sık bu hatalar olabilir.

Yavaşlık sorunlarında başlıca kontrol edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Hafıza kullanımını kontrol ediniz. Çok yüksek seviyede hafıza kullanma, donma ve yavaşlık gibi sorunlara neden olabilir. Gereksiz uygulama ve verileri temizleyerek telefonunuzu temizleyebilirsiniz.
  • Kaynağını bilmediğiniz uygulamalar , arka planda çalışarak cihazınızın yavaşlamasına neden olabilir. Bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak tekrar deneyebilirsiniz.
  • Uzun süre kullanımdan sonra sisteminizde bulunan kalıntılar cihazınızın yavaşlamasına neden olabilir. bu durumlarda cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecektir.

Fabrika ayarlarına nasıl dönülür ?

1.Ayarlar’dan Yedekle ve Sıfırla (Backup & reset ) menüsüne giriyoruz.

2. Fabrika verilerine sıfırla ( Facroty data reset) işaretliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

3. Açılan ekranda güvenliğiniz için ekran deseninizi seçiniz.

4. Tüm verilerin silineceğine dair bir uyarı ile karşılaşıyoruz. Bu ekranda Tümünü sil ( Delete all) seçeneğini işaretleyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İşlemler sırasında telefonunuz kapanıp açılacaktır. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra , daha önce yükemiş olduğunuz uygulamaları yüklemeden cihazınızın hızını kontrol edebilirsiniz. Eğer telefonunuz hızlı bir şekilde çalışıyorsa çok fazla uygulama yüklememenizi öneririz. Fabrika ayarlarına dönmeden önce yedeklerinizi almanız gerekmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan