LG Smart Webos Tv Kanal Düzenleme, Silme Nasıl Yapılır

LG Smart Webos Tv Kanal Düzenleme, Silme Nasıl Yapılır


LG Smart ve webOS televizyonlarda kanal nasıl silinir ? Kanal listesi nasıl düzenlenir ?  Resimli anlatımımızı sizlerle paylaşacağız. LG TV kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen bu konu hakkında, firma tarafından hiçbir açıklama yapılmıyor. Televizyon kanal düzenleme ayarlarında kanalları silme menüsü yoktur ve kanal sıralaması yapma , kanal taşıma gibi işlemler oldukça güç bir şekilde yapılabiliyor.

Yöntem ilk etapta biraz karışık gelebilir fakat oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. ChanSort kanal listesi editörü ile Vestel, Samsung, LG, Panasonic ve Toshiba televizyonlarınızın kanallarını bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. LG haricinde tüm markalarda bu menü oldukça gelişmiş olduğundan çok fazla ihtiyaç duyulmayabilir. işlem için ihtiyacımız olan aşağıdaki yazılımı indirmek ve FAT32 dosya sistemine sahip bir flash disktir.

Programı indirmek için #Tıklayın

Öncelikle Televizyonun “Ayarlar / Kanal Kurulumu” seçeneğinin en altında bulunan “Tv – USB” seçeneğini kumanda ile işaretleyerek kanal listemizi , flash diskimize kaydediyoruz.

Şimdi elimizde “GlobalClone” adında kanal listemiz var. Bu listeyi yazılım aracılığıyla açıyoruz.

Yazılım üzerinde “Open TV data file” seçeneğine tıklayarak kanallarımızı kaydettiğimiz bellekde bulunan dosyayı gösteriyoruz.

Kanal listesini açtıktan sonra , kanalları silebilir veya kaydırarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Yazılım aracılığıyla frekans bilgilerini bildiğiniz kanalları da ekleyebilirsiniz. Yazılım üzerinden kanal listesini düzenlemek oldukça pratik bir işlemdir.

Kanal listenizi tamamladıktan sonra “File – Save as” seçeneğine tıklayarak listemizi kaydediyoruz. Kaydettiğimiz bu listeyi flash diske yazdıyoruz. Aynı isimde dosya bulunduğundan , listeyi üzerine yazdırabilirsiniz.

Güncel kanal listemizi Flash belleğimize aktardıktan sonra , belleği televizyonumuza takıyoruz. Yazımızın en başında yaptığımız yedekleme işleminin tam tersini yapıyoruz. “Ayarlar / Kanal Kurulumu” seçeneğinin en altında bulunan “USB – TV ” seçeneğini işaretliyoruz.

Aşağıdaki gibi bir görselle karşılaşacaksınız. Kanalların yüklenmesi ortalama 1 dk gibi bir süre almaktadır. Yükleme tamamlandıkran sonra televizyonunuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Televizyon açıldıktan sonra güncel kanal listenizi görebilirsiniz. İşlem bu kadar !

Yazılım’da herhangi bir hata ile karşılaşıyorsanız veya işlemlerde takılırsanız , yorum atmanız durumunda tekrar yardımcı olabiliriz. Tüm smart tv‘lerde kanal listenizi bu yöntem ile düzenleyebilirsiniz.

LG 40MB27HM, 40MB27HM, 32MB17HM, 32MB17HM, 55LH604V, 55LH604V, 43UH610N ,43UH610N, 43LH590V, 43LH590V,49LH604V, 49LH604V, 49UH650V, 49UH650V, 43UH650V, 43UH650V vb. tüm akıllı tv modellerinde yazılım sorunsuz çalışmaktadır. Eğer yazılım televizyonunuzla uyum hatası veriyorsa, tv modelinizi vermeniz halinde uyumlu yazılımı tekrar paylaşabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan