Lg, Samsung, Sony, Htc, Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Lg, Samsung, Sony, Htc, Numara Engelleme Nasıl Yapılır


Samsung , Lg, HTC, Huawei, Lenovo, General Mobile, Sony gibi Android telefonlarda numara nasıl engellenir ? Geliştirilmiş android versiyonları ile numara engelleme oldukça basit ve kullanışlı bir hal almıştır. Markalara göre seçenekler farklılık gösterebilir fakat genellikle çalışma mantığı aynıdır. Arama yaparak sizleri rahatsız eden kişileri ve numaraları engelleyerek sizlere ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz numara sizi aradığı zaman meşgul ses tonu duyacaktır.

Lg telefonlarda numara engelleme için, engellemek istediğiniz numaraya dokunun.

Yukarıda bulunan ayarlar simgesine tıklayıp “Aramayı reddet” seçeneğine tıklayın. Engeli kaldırmak için aynı yolu takip ederek “Çağrı reddetme listesinden çıkar” seçeneğine tıklayın.

LG Numara engelleme

Nexus telefonlarda “Ayarlar/ Çağrı engelleme / Numara ekle” seçeneğine tıklayıp engellemek istediğiniz numarayı yazabilirsiniz.

Nexus numara engelleme

Samsung telefonlarda numara engelleme için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz.

1 Uygulamalar ekranında, Telefon / DAHA FAZLA / Ayarlar / Arama engelleme / Engellenenler listesi üzerine dokunun. Yada engellemek itediğiniz numaranın hemen üstünde bulunan seçeneklere tıklayıp “Otomatik reddetme listesine ekle” seçeneğine tıklayın.

Samsung numara engelleme

2 Kişileri seçmek için KAYIT veya REHBER üzerine dokunun ve sonra üzerine dokunun. Manuel olarak bir numara eklemek için, Telefon numarasını girin. üzerine dokunun ve sonra bir telefon numarası girin. Engellediğiniz numaralar sizinle iletişim kurmak istediğinde, herhangi bir bildirim almazsınız. Aramalar, arama günlüğüne kaydedilir. Arayan numarasını göstermeyen kişilerden gelen aramaları da engelleyebilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirmek için Gizli aramaları engelle tuşuna dokunun.

HTC telefonlarda numara engelleme

Giriş ekranından öğesine dokunun.

Engelli arayanlar sekmesinde Arayan ekle öğesine dokunun.

Engellemek istediğiniz kişileri seçip Kaydet öğesine dokunun.

General Mobile numara engelleme

Engellemek istediğiniz numaraya dokunun. Aşağıda bulunan seçeneklerde “Gelen çağrıyı doğrudan bloke et” seçeneğine tıklayıp numarayı engelleyebilirsiniz.

Android telefonlarda bu işlemleri takip ederek , dilediğiniz numaraları engelleyebilirsiniz. Sizlerde telefon marka/ model ve işletim sisteminize göre ekran görüntünüzü gönderirseniz resimli anlatıma engeleyebiliriz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan