LG G5 Telefonlarda Parmak izi Nasıl Eklenir

LG G5 Telefonlarda Parmak izi Nasıl Eklenir


Lg G5 telefonlarda parmak izinizi tanımlayarak, kişisel bilgilerinizi daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda, cihazınızda bulunan bilgilere kimse erişemez. Parmak izini tanımlamak ve olası sorunlar durumunda aşağıdaki maddeleri deneyebilirsiniz.

Ayarlar > Parmak İzleri ve Güvenlik > Parmak izleri” adımlarını takip ederek ilgili menüye giriş yapın.

Parmak izi ekleyin” seçeneğine tıklayarak, parmak izinizi tanımlayabilir ve isimlendirebilirsiniz. Eklediğiniz tanımları dilerseniz daha sonra silebilirsiniz.

Parmak izi tanımınızı tam ve eksiksiz yapabilmek için 4 farklı şekilde okuyucuya yerleştirmeniz gerekiyor. Tanım yaparken gerekli yönlendirmeleri takip etmeniz yeterlidir. İşlemi tamamladıktan sonra görseldeki gibi “Parmak izi eklendi” uyarısını göreceksiniz.

İşlem tamamlandıktan sonra kilit ekranında gerekli testleri yapabilirsiniz. Olası sorunlarda aşağıdaki maddeleri incelemenizi öneririz.

  • Knock Code™, şekil, PIN veya şifre ile çalışan ekran kilidinin “Kilit Ekranı”nı parmak izi kullanılacak şekilde ayarlayın.
  • Parmak izini kaydederken parmağınızın güç düğmesini tamamen kaplamasını sağlayın.
  • Güç düğmesine basmayın; parmağınızı düğmenin üzerine hafifçe yerleştirin.
  • Parmak izinin tamamını birkaç defa kaydedin. Parmak izinin tamamı kaydedilirse telefon bir parmak izini daha hızlı ve doğru şekilde tanıyabilir.
  • Parmak izi kaydetmeden önce parmağınızdaki ve güç düğmesindeki nem veya toz gibi kalıntıları temizleyin.
  • Güç düğmesinin koruyucu film veya koruyucu kılıfla kaplı olmadığından emin olun. Kalitesiz koruyucular okuyucunun okumasını engelleyebilir.
  • Parmağın derisi çok kuruysa veya parmakta çizik varsa parmak izi tanınmayabilir. Bu gibi durumlarda farklı parmağınızı okutmayı deneyebilirsiniz.

Lg g5 parmak izi okuma ve tanım sorunları için yorum atabilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan