LG G4 Pil Kullanım Ayarları Nasıl Yapılır

LG G4 Pil Kullanım Ayarları Nasıl Yapılır


Lg’nin son amiral gemisi G4‘te pil – batarya kullanım ayarlarının nasıl yapıldığını ve kontrol edildiğini sizlerle paylaşacağız. LG G4 özellik olarak oldukça yüksek bir telefon olmasına rağmen batarya konusunda oldukça başarılı bir telefon. Özellikle G3 kullanıcılarının bildiği gibi eski model telefonda batarya konusunda birçok şikayetler olmaktaydı fakat G4 ile bu sorun büyük oranda çözülmüş gibi görünüyor. Pil kullanım ayarları önceki versiyonlarda kullanıma sunulmamıştı fakat yeni model telefonla birlikte bu özellik’te kullanıcılara sunulmuş oldu. Pil kullanım ayarlarını kullanarak ne yapabiliriz ?

  • Uygulama pil kullanım analizi
  • Batarya tasarrufu ayarları
  • Detaylı batarya analizi
  • Batarya kullanım süresi ve kalan tahmini süre bilgileri
  • Son kullanım ile ilgili raporlar
  • Pil kullanım bilgileri

Kısacası bataryanızı daha yakından kontrol etmek ve yönetmek için “Pil kullanım ayarlarını” kullanabilirsiniz. Ayar sayfasının kullanımı oldukça kolay ve anlaşılır bir şekilde sunulmuş durumda. Bataryanızı daha verimli kullanmak için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu arada pilinizin ömrünü uzatmak için “Telefon nasıl şarj edilmeli” konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yönetim seçeneğinden / Pil kullanım seçeneğine giriş yapıyoruz.

Açılan ekranda “Pil kullanım” ekranında bataryanızın istatistiğini grafik olarak görebilirsiniz. Şarj ettiğiniz andan itibaren hangi oranda kullandığınızı takip edebilirsiniz.

Ekranınızı aşağı doğru kaydırdığınız zaman , Hangi öğelerin ve uygulamaların en çok batarya kullandığını görebilirsiniz.

Telefonunuz boşta iken arka planda çalışan uygulamaları kapatarak ciddi bir tasarruf yapabilirsiniz. Uygulamanın yanında bulunan “Durdur” seçeneğine tıklayarak uygulamanın arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Pil kullanım özelliği sayesinde telefonunuz boşta iken çalışan uygulamaları kapatarak bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Yaptığımız testler sonucunda Sabah 09:00 itibariyle %100 olan bir bataryanın aksam 21:00 gibi %15’e düştüğünü gördük. Tabiki burada kullanım çok önemli. Lg G4 hakkında yeni yazılarla karşınızda olacağız. Telefon hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan