LG G3 ve G4 Yedek Nasıl Alınır

LG G3 ve G4 Yedek Nasıl Alınır


Lg G2, G3 ve G4 model telefonlarda bilgilerimi nasıl yedeklerim ? diyen kullanıcılar için resimli anlatım sunmaya çalışacağız. LG Backup uygulaması ile yedeklerinizi birkaç farklı yolla kolaylıkla alabilirsiniz.Eski telefonunuzda bulunan rehberinizi, takviminizi, yer imlerinizi, kısa mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, dokümanlarınızı Backup uygulamasıyla kablolu veya kablosuz olarak yedekleyebilir, yedekten döndürebilirsiniz.  Mobil cihazınızdaki verileri bilgisayar ve hafıza kartınıza yedeklemek için de kullanabileceğiniz LG Backup, eski telefonunuzdaki verileri yeni LG telefonunuza transfer etmek için WiFi hotspot özelliğini kullanıyor. Bu sayede veri aktarımı hızlı bir şekilde gerçekleşmiş oluyor.

Resimli anlatımımızda sadece yedeklerinizi nasıl alacağınızı anlatacağız. Backup hizmetinin birebir verileri kopyalama gibi birçok özelliği mevcut.

Video anlatım

Yedek nasıl alınır ?

Yedekleme menüsüne giriş yapmak için;

Ayarlar / Genel / Yedekle ve sıfırla menüsüne giriş yapıyoruz.

Yedekleme hesabı veya otomatik yedekleme hizmeti ile yedeklerinizin sürekli olarak alınmasını sağlayabilirsiniz.

Anlık verileri almak için “LG Backup Hizmetleri” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Yeni LG cihazınıza kablosuz olarak verileri aktarmak için “Verileri yeni cihaza kopyalayın” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Biz şimdilik “Yedekle ve geri yükle” seçeneğini takip ederek yedekleme işlemine devam ediyoruz.

Verileri yedekle” seçeneğine dokunarak yedeklemek istediğimiz dosyaları seçerek verilerinizi telefonunuza yedekleyebilirsiniz.

Yedeklerinize tekrar ulaşmak için telefonunuzu bilgisayar’a bağlayıp Backup dosyasına giriş yaparak dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta; verileri yedekledikten sonra telefonunuzdan aşka bir alana kopyalamanız gerekiyor.Verileri yedekledikten sonra telefonunuzda bırakıp, cihazınıza format atar veya fabrika ayarlarına dönerseniz, yedekleriniz telefonun içinde olduğundan verileriniz silinecektir.  Eğer telefonunuzu değiştirdiyseniz ve yedeklerinizi farklı cihazlar’a aktarmak istiyorsanız yukarda anlattığımız diğer yöntemleri kullanabilirsiniz. Kablosuz olarak verileri aktarabilmeniz için diğer telefonda “LG Backup” uygulamasının kurulu olması gerekiyor. Diğer telefonlara göre LG yedekleme ve geri yükleme işlemi oldukça kolaydır. Oldukça hızlı bir şekilde bütün verilerinizi yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Yedekleme hakkında detaylı bilgi için bizler’e ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan