LG G3 – G4 Dns Nasıl Değiştirilir

LG G3 – G4 Dns Nasıl Değiştirilir


Ülkemizde yaşanan internet yasaklarından dolayı kullanıcılar dns değiştirme konusunda, oldukça tecrübeli bir durumda. Artık bilgisayar ve telefondan kullanıcılar birçok farklı yöntemi kullanarak dns değiştirerek yasak sitelere erişim sağlayabiliyor. Bugün sizlere Lg G3 , G4 telefonlarda herhangi bir yazılım kullanmadan dns nasıl değiştirilir ? sorunuza cevap vermeye çalışacağız. Aşağıdaki resimli anlatımımızı inceleyerek Lg telefonunuzda manuel olarak dns ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Dilerseniz proxy servisini’de kullanabilirsiniz.

Başlık olarak Lg’nin en çok satan modellerini tercih ettik fakat bütün lg marka telefonlarda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayarların uygulanması oldukça kolaydır.

LG telefonlarda dns nasıl değiştirilir ?

Öncelikle telefonunuzda ayarlar menüsüne girerek Wi-Fi seçeneğine giriş yapın. Burada çekim alanınızda bulunan Wi-Fi ve bağlı bulunduğunuz kablosuz ağ ismini görebilirsiniz.

Bağlı bulunduğunuz ağın üstüne gelerek basılı tutun.

Wifi ayarlarını yapılandırmak için “Şebekeyi düzenle” seçeneğini işaretleyin. Daha sonra “Gelişmiş seçenekleri göster” tik’ini seçin.

Proxy ayarlarını “Manuel” seçin

Menüyü aşağı kaydırarak seçenekleri listeleyebilirsiniz.

İp ayarları : statik olarak belirleyin.

DNS1 ve DNS2 menülerine gelerek dns adresinizi değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş ayarları kullanarak cihazınızın ip adresi , gateway ve subnet gibi bilgilerini’de değiştirebilirsiniz. Bu ayarlar bütün LG android cihazlarda kullanılabilir. Ayarları sadece kablosuz ağlarda yapılandırabilirsiniz. Mobil olarak internet kullanan kullanıcılar için böyle bir seçenek malesef yoktur. Mobil kullanımda bu tarz değişiklikler yapmak için uygulama indirmeyi deneyebilirsiniz. Vpn ve dns değiştirme için Google Play’de birçok uygulama mevcut. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi için sitemizde arama yapabilirsiniz. Sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan