LG G3 Format Atma Resimli Anlatım

LG G3 Format Atma Resimli Anlatım


Lg g3 model telefon sahipleri için format nasıl atılır ? nasıl sıfırlanır ? Fabrika ayarlarına nasıl yüklenir ? gibi sorularınıza resimli anlatım ile cevap vermeye çalışacağız. Lg G3, Lg‘nin en çok satan modellerinden biri oldu ve kullanıcılar tarafından oldukça fazla talep görmektedir. Performans anlamında oldukça verimli olmasına rağmen zamanla yüklenen uygulamalar ve yazılımsal problemlerden dolayı fabrika ayarlarına dönme ihtiyacı doğabilir. Bu tarz durumlarda telefonunuza format atarak, geri yükleme işlemi yaparak ilk günki performansına getirebilirsiniz.

Ayarlarınızı sıfırlamadan önce Lg Backup hizmetini kullanarak veya diğer yedekleme hesaplarınızı kullanarak verilerinizi kolaylıkla yedekleyebilirsiniz. Uygulamalardan kaynaklı sorunlarla tekrar karşılaşmamak için sadece verilerinizi yedeklemenizi öneririz. Öncelikle verileri sıfırlama menüsünü kullanın eğer telefonunuz açılmıyorsa, tuş kombinasyonunu kullanarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Açılış ekranında fotmat atmak için;

  1. Telefonunuzu “Ses azaltma” tuşu ve “Power” tuşuna basılı tutarak açın
  2. LG logosu ekrana geldikten sonra Power tuşundan elinizi çekerek format ekranı gelene kadar tekrar basın.
  3. Açıkan ekranda Factory Hard reset menüsüne ses azaltma , yükselme tuşu ile gelerek format işlemini başlatabilirsiniz.

Ya da telefonunuzdan aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

Ayarlar’dan Genel menüsüne geçiş yapın.

Yedekle & sıfırla seçeneğine giriş yapın.

Açılan ekranda “Fabrika verilerine sıfırla” seçeneğini işaretleyin.

Yedekleme işlemlerinizi ve Lg backup hizmetlerini bu menüden yapabilirsiniz.

Silinecek veriler açılan ekranda listelenmiştir. “Telefonu sıfırla” diyerek devam ediyoruz.

Her şeyi sil” diyerek işlemi başlatabilirsiniz.

İşlem kesinlikle geri alınamaz. İşlemi başlatmadan önce yedeklerinizi kesinlikle almanız gerekmektedir. LG g3 model telefon hakkında sorularınızı veya işlemle alakalı sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan