LG Always On Display Nedir Ayarları Nasıl Yapılır

LG Always On Display Nedir Ayarları Nasıl Yapılır


LG G5 ile telefonlara gelen  Always On Display özelliği nedir ? Ayarları nasıl yapılır ? Bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi LG’nin yakın zamanda satışa sunduğu G5 modeli ile birçok yenilikler ortaya çıktı. Hem tasarım , hemde özellik olarak kullanıcılar tarafından oldukça beğeni ile karşılandı. Bunlardan biride “Always on Display” özelliği. Samsung s7 telefonlarda’da bu özelliği görebilirsiniz.

Always on Display Özelliği sayesinde telefonunuz uyku modunda iken de Tarih saat ve bildirimleri görebileceksiniz. Çoğu zaman sadece saate veya bildirimlere bakmak için telefonumuzu açabiliyoruz. Bu durum tabiki batarya süresini kısaltmaktadır. Bu özellik sayesinde belirlediğiniz bildirimleri ekranda görebilir, bu sayede telefonu sürekli açmak zorunda kalmazsınız. Telefon kullanım alışkanlıklarınıza göre batarya’dan tasarruf için iyi bir yol olabilir.

Nasıl Yapılır ?

Ayarlar / Ekran seçeneği altında bulunan “Always-on display” seçeneğini sağa kaydırarak aktif hale getirin.

Seçeneğe giriş yaptıktan sonra “Gösterilecek öğeleri ayarla” seçeneğine tıklayarak hangi bildirimlerin görünmesini istiyorsanız seçebilirsiniz. Yardım seçeneği altında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

“Ekranı, ekran kapalıyken saati veya imzanızı gösterecek şekilde ayarlayın”

Eğer telefonunuzu gün içinde sürekli açmıyorsanız özellik pek işinize yaramayabilir fakat aktif kullanan kullanıcılar için oldukça güzel bir özellik olacaktır. G5 hakkında merak edilen tüm bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan