Laptop Bataryası Nasıl Test Edilir

Laptop Bataryası Nasıl Test Edilir


Notebook’larda en önemli sorunların başında batarya gelmektedir. Üreticilerin çok az garanti verdiği bataryalar, doğru kullanılmadığı zaman kısa süre içerisinde kullanılmaz hale gelebiliyor. Bataryanın en doğru nasıl kullanılması gerektiği konusunda daha önceki yazılarımızda detaylı bilgiler vermeye çalışmıştık. Sitemizde arama yaparak ilgili konulara ulaşabilirsiniz. Bugün sizlere bataryanızı test ederek ,bataryanız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

BatteryInfoView

Nirsoft tarafından yayınlanan BatteryInfoView yazılımı ile bataryanızı sade ve öz bir şekilde test edebilirsiniz. Bilgisayarınızın bataryası hakkında detaylar sunan BatteryInfoView 30 dakikalık zaman birimleri içerisinde otomatik diyagnozlar da gerçekleştirebiliyor. Program aracılığıyla güç durumu, kapasite, kapasite değeri, yüzdelik oran ve voltaj gibi bilgileri görüntüleyerek bataryanız hakkında detaylı bilgi edinebiliyorsunuz.

Programı windows işletim sistemlerinde sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Programın herhangi bir kurulumu yoktur. yazılımı indirerek direk çalıştırabilirsiniz. Bataryanız hakkında detayları log olarak tutan yazılım ile sürekli olarak batarya durumunu kontrol edebilirsiniz. USB bellekte de taşınabiliyor ve herhangi bir kurulum gerektirmiyor. Bu sebepten ötürü DLL dosyalarının eksik olması gibi bir sıkıntı yaşamanız söz konusu olmayacaktır.

Yazılımı aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan