Koronavirüs nedeniyle kredi ertelemesi nasıl yapılır ? |

Koronavirüs nedeniyle kredi ertelemesi nasıl yapılır ? |


Koronvirüs sebebiyle birçok banka kredileri, kredi kartlarını ve ek hesap borçlarını ertelediğini duyurdu. Bankalar erteleme taleplerini değişik şekillerde kabul etmektedir. Bu yazımızda üç kamu bankası (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) ile özel bankalardan Akbank ve İş Bankası’nda iyi mi kredi erteleme yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası kredi erteleme iyi mi yapılır ? Ziraat Bankasında kredinizi ertelemek için KREDIERTELE-TCKN yazıp 4757’ye, ek hesabınızı ertelemek için KMHERTELE-TCKN yazıp 4757’ye, kredi kartı ertelemesi için KARTERTELE yazıp 4757’ye sms atmanız gerekmektedir.

Halk Bankası kredi erteleme iyi mi yapılır ? Halk Bankasından kredi ertelemesi yapabilmek için Halkbank web şubesine giriş yaptıktan sonrasında Bireysel Krediler sekmesinden Bireysel Kredi Ertele seçeneğine giriş yapmanız gerekmektedir. Halkbank mobilden ise Krediler-Bireysel kredi erteleme adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Ek olarak Halkbank Dialog’u arayarak erteleme talebinde bulnabilirsiniz. ( 0850 222 04 00)

Vakıfbank kredi ertelemesi iyi mi yapılır ? Vakıfbanktan kredi ertelemeis yapmak için Vakıfbank mobil ve Vakıfbank web bankacılığından ‘Profilim’ butonuna tıklayarak ‘bizlere yazın’ kısmına giriş yaparak ‘Bireysel krediler-Covid19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri sekmesinden taleplerinizi bildirenilirsiniz. Bununla beraber alan kişi hizmetlerini arayarak talpelerinizi bildirebilirsiniz.

Akbank kredi ertelemesi iyi mi yapılır ? Akbank kredi ertelemesi için www.akbank.com adresine girerek TC Kimlik no ve telefon numaranızı yazarak giriş yapmanız gerekiyor. Telefonunuza gelen mesaja ERTELE – Kredinizin besap nosunu yazarak yanıt vermeniz gerekiyor.

İş Bankası kredi ertelemesi iyi mi yapılır ? İş Bankasından kredi ertelemesi yapabilmek için www.isbank.com.tr adresinden bireysel web bankacılığına giriş yaparak, Kredilerim-kredi bilgilerim-tüketici kredisi adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Oluşturulan sayfada ötelemek istediğiniz krediyi seçerek ‘ödeme planı ötele/göster’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

Yorum Yap
0 Yorum yapan