Konum veya Adres Bilgisi Nasıl Gönderilir

Konum veya Adres Bilgisi Nasıl Gönderilir


Akıllı telefonların hayatımıza getirdiği en faydalı özelliklerden biri de konum bilgisi ve adres bilgisi göndermektir. Eskiden saatlerce adres tarif ederek insanlara konum bildirmeye çalışırdık fakat artık karşınızdaki kişiye konum bilginizi göndererek , adres bilginizi anında iletebilirsiniz. Konum göndermek için birçok mesajlaşma uygulamasını kullanabiliriz fakat bu konuda en hatasız ve en kolay kullanım sunan Whatsapp uygulamasıdır.

Çok düşük hata payı ile adres bilginizi arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Android, iPhone ve Windows telefonlarınıza uygulamayı yükleyerek konum gönderebilirsiniz.

Whatsapp’ta konum gönderme işlemi nasıl yapılır ? Resimli anlatımımızı kullanarak işlemi kolayca yapabilirsiniz. Amatör kullanıcılar için rehber olması için sizlerle paylaşıyoruz.

Whatsapp ile konum nasıl gönderilir ?

Konum göndereceğiniz kullanıcı veya grup konusmasına giriş yapın.

Ekranın üstünde bulunan ataç simgesine tıklıyoruz. Burada göndermek istediğiniz tüm dosya türlerini göreceksiniz.

Konum bilgisini göndermek için “Konum” seçeneğine dokunuyoruz.

Konum gönder ekranı açıkdıktan sonra, “Şu anki konumu gönder” seçeneğine tıklayabilir veya aşağıda listelenen adres bilgilerinden birini seçebilirsiniz. Harita, yakınlarınızda bulunan adres bilgilerini listelemektedir. Örneğin yakınlarınızda bir market varsa buranın adını yazarak bu bilgiyi de konum olarak gönderebilirsiniz.

Konum bilgimizi gönderdikten sonra karşımızdaki kişi adres bilgilerini aşağıdaki gibi görecektir. Adres bilgisine giriş yaparak detaylı görünüm alabilir ve kordinat bilgilerini alabilirsiniz. Bu sayede navigasyon yazılımlarına direk kordinat girerek hedef adrese daha kolay erişebilirsiniz.

Google Duo, Line vb diğer anlık mesajlaşma yazılımlarını kullanarak’ta konum gönderebilirsiniz. Google Haritalar veya Yandex haritalar aracılığıyla da adres bilgisi paylaşılmaktadır fakat bu işlemler Whatsapp’a göre biraz daha karışık olduğundan çok fazla tercih edilmemektedir. Konum gönderme konusunda sorun ve çözüm yöntemleri için “Whatsapp’ta konum gönderemiyorum” yardım konumuzu ziyaret etmenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan