Konteyner Ev Satışları Neden Tavan Yaptı ?

Konteyner Ev Satışları Neden Tavan Yaptı ?


2020 yılı hem ülkemiz hem de dünyamız açısından iyi bir yıl olmadı. Üst üste gelen felaketler, harp, Coronavirü

2020 yılı hem ülkemiz hem de dünyamız açısından iyi bir yıl olmadı. Üst üste gelen felaketler, harp, Coronavirüs salgını ve ekonomik olumsuzluklar insanların yaşam şeklini ve tercihlerini değiştirmeye başladı. Konut piyasası her geçen gün değişik bir mecraya doğru gitmeye başladı. Bu süreçte konteyner ev satışları artışa geçti.

Konteyner ev talebi neden arttı ?

Bilhassa depremlerin sıklaşması, insanları tedirgin etmeye başladı. Değişik korunma ve kendini güvende hissetme alışkınlıkları konteyner evlere talebi arttırdı. Doğal olarak yalnız güvenlik amaçlı talep olmuyor bu evlere. Bazı vatandaşlar bağ ve bahçesine en ideal ve uygun fiyatlara konteyner ev yaptırıyor. Kimileri uygun fiyata oldukca lüks konteyner ev sahibi olabiliyor. Kimileri de trend olduğundan yatırım amaçlı bu evlere yöneliyor.

Konteyner ev deyip geçmeyin mükemmel modelleri göz kamaştırıyor

Ne olacak canım konteyner ev işte demeyin sakın. O şekilde modelleri var ki görenleri fanatik bırakıyor. Taleplerin artması ile beraber oldukca daha değişik çağıl modeller hızla yapılmaya başlandı. Bilhassa konteyner ev dekorasyonları göz kamaştırıcı güzellikte.

İşte bazı konteyner ev modelleri :

Konteyner ev modelleri çağıl tarzKonteyner ev modelleri kış tarzıKonteyner ev modelleri yaz tarzıDoğaya ile iç içe modeli

Konteyner ev tutarları tercih edilme sebebini arttırmaktadır. Ev tutarları metrekaresine nazaran ve kullanılan araç-gereç kalitesine nazaran değişim göstermektedir.

  • 40- 60 metrekare arasındaki konteyner fiyatlar: 50-65 bin TL içinde değişiyor.
  • 60-80 metrekare arasındaki evler : 65- 80 bin TL içinde değişiyor.
  • 100 ve üzeri metrekarelerde fiyat aralığı 100 bin TL üstüne çıkmaktadır.

Kendinize ilişik bir araziniz var ise, lüzumlu izinler sağlandıktan sonrasında kurulumu kolay çevre dostu bu evleri kolaylıkla inşa ettirebilirsiniz. Bu evleri arzu ettiğiniz zaman başka bölgelere de taşıyabilirsiniz. Aslına bakmış olduğunuzda oldukca fazla avantajları bulunmaktadır. Avantajlarının fazla olması konteyner ev satışlarına pozitif yönde etki yapmıştır.

Bundan önceki yazımız olan Ömrünüze ömür katacak mükemmel bir taş ev başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

konteyner ev modelleri

Yorum Yap
0 Yorum yapan