Koltuk Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltuk Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


İyi ve güzel görünümlü bir koltuk ekibi almak evinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Ek olarak çokta büyük bi

İyi ve güzel görünümlü bir koltuk ekibi almak evinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Ek olarak çokta büyük bir yatırımdır. Evlere alınan geçici koltuk takımları bile senelerce kullanıla biliyorken sağlam bir koltuk ekibi almak eve iyi bir yatırım yapmak anlama gelir. Siz farkına varmazsanız bile satın aldığınız koltuk takımları size senelerce hizmet eder ve evinizin en mühim eşyalarından biri haline gelir.

Eğer iyi bir koltuk ekibi almak istiyorsanız kumaşının kaliteli olduğundan güvenilir olmanız gerekiyor. Bazı kişiler ucuz koltuk ekibi almak isterken kalitesiz kumaşlı bir koltuk ekibi alıyor ve bu yüzden de bu koltuk ekibi uzun seneler hizmet veremiyor. Ek olarak bazı leke ve kirleri göstermiyor diye koyu renkli mobilya almanızda pek tercih edilmez. Biliyoruz bu birazcık zevk meselesi fakat bir şey dökülse oldukca belli olur diye beyaz mobilya almayı tercih etmeyip koyu mobilya almayı tercih edecekseniz bence tekrar düşünmenizde fayda var. Ek olarak açık renkli koltuklar daha ferah ortamlar oluşturur.

Ek olarak satın alacağınız takımın yastıklarına dikkat etmeniz gerekiyor. İçerisinde bozulma olacak malzemeler bulunuyor ise bu sizin açınızdan iyi olmaz. Bir de koltuğunuzun iskeletine de ehemmiyet göstermeniz gerekmekte. Sağlam kanepeler çift çivilenmiş ve her iki tarafınca yapıştırılmış bir halde üretilmiştir. Ek olarak vidalı köşe blokları ile de donatılmıştır. Koltuğunuzun iskeletinin sağlamlığından güvenilir olun yoksa uzun seneler kullanamadan değiştirmeniz gerekebilir…

Birçok kişi koltuğun rahatlığını kontrol etmeden satın alım yapmakta. Netice olarak bu koltuklar ileride ki zamanlarda bel ağrılarına yol açmakta. Eğer iyice denemeden, kontrol etmeden satın alım yapmış olursanız sizi mutlu etmeyen kanepelere sahip olmuş olursunuz. Koltuk takımını almadan önce üstünde birazcık olsun vakit geçirmeye çalışın.

Koltuk ekibi satın alırken alacağınız odanın ölçülerine dikkat etmenizde fayda var. Evinizin ölçüsünü de iyice alın ve beğendiğiniz koltuk takımının ölçüleri ile karşılaştırın. Uygun değilse boyut değişikliği talep edebilirsiniz.

Son olarak da satın alım yapmadan önce güvence sürelerine dikkat edin. Koltuk takımının iskeletine ve kumaşlarına ne kadar süre güvence biçildiğine iyi bakın.

Ucuz Koltuk Takımları

Yazımızın devamında siz değerli üyelerimizin beğenebileceği birkaç model seçtik. Bu modeller hem ucuz hem de güzel. Model ve tutarları ile beraber aşağıdan denetim edebilirsiniz.

  • Demirel marka Leda model ucuz koltuk ekibi oldukça şık bir görüntüye sahip. Fiyat aralığı ise 3000 TL ile 4000 TL içinde değişiyor.
  • ME8-153 model Vivense marka takım ise yine oldukça şık ve ekonomik. Ek olarak buranın bir farkı var, isterseniz bu takıma beğendiğiniz ek parçalardan ekleme yapabiliyorsunuz. Takımın mütevazı kısaca ekleme yapılmamış hali 800 TL’den başlıyor.
  • Hepsi Home Comfort üçlü koltuk ekibi üç değişik renge sahip ve oldukça şık, rahat bir görünüme sahip. Tabii ki ekonomikte. Fiyatı 800 TL’den başlamakta.
  • Futon marka kahve krem renkli üçlü koltuk ekibi ise daha oldukca minik salonlar için üretilmiş benzer biçimde fakat yine de oldukça şık ve rahat bir görünüme sahip. Ek olarak ekonomik bir fiyatı var. Fiyat 1000 TL’den başlıyor.
  • UV3- 813 model Vıvense marka yataklı koltuk ekibi ise kelebek köşelerine sahip ve oldukça ekonomik fiyatlı, ek olarak şık ve rahat. Fiyatı 1000 TL’den başlamakta.

Başta da dediğimiz benzer biçimde ucuz koltuk alayım derken kalitesiz bir şey almamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Ucuz koltuk takımları için 2. el de bir tercih meselesi olabilir tabii ama 2.el alırken de yine bozulma benzer biçimde sorunlara dikkat etmeniz lüzumlu. Ek olarak piyasa da ucuz köşeli koltuk takımları da bulunuyor. Düzgüsel takımlara bakılırsa daha şık olarak kabul edilen köşeli koltuk takımları şu an oldukça popüler durumda. Yine yukarıda belirttiğimiz hususlara dikkat ederek köşeli koltuk takımlarınıda tercih edebilirsiniz. Yukarıda bağlantı bıraktığımız sitelerde aynı koltuk takımlarının köşeli halleri bulunmakta. İyi alışverişler diliyoruz!

Bundan önceki yazımız olan Ahşap Boyama Sanatı başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan