Kiwi Davetleri Nasıl Engellenir

Kiwi Davetleri Nasıl Engellenir


Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda Facebook kullanıcılarını neredeyse çıldırtan “Kiwi” davetlerini nasıl kapatacağınızı anlatacağız. Soru cevap uygulaması olan kiwi , kullanıcılardan habersiz bu davetleri gönderdiği için, uygulamayı kullanan bütün kullanıcılar otomatik olarak davet atmaktadır. Listenizde bulunan arkadaşlarınızın birkaç tanesinin kullanması bile bu davetlerden çıldırmanıza yetiyor.

Daha önce sitemizde anlatmış olduğumuz uygulama bildirimlerini kapatma yöntemlerini paylaşmıştık. Aynı işlemi yapıyoruz fakat anlatımı Kiwi’ye özel yaptık.

Kiwi nasıl engellenir ?

Daha önce gönderilmiş olan daveti bularak mevcut davetin hemen yan tarafında bulunan X simgesine tıklayarak kapat diyoruz.

Kiwi’den bildirimleri kapat ? Seçeneğine kapat diyerek bildirimleri engelliyoruz

Eğer mevcut daveti bulamadıysanız Ayarlar / Engellemeleri Yönet seçeneğine girerek Uygulamaları engelle menüsünden kiwi yazarak uygulamayı seçip ekleyebilirsiniz.

İşlemleri yaptıktan sonra gelen bildirimlerden tamamen kurtulmuş olacaksınız. Uygulamaya tekrar izin vermek isterseniz aynı menüye girerek engellenen uygulamalar listesinden kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçip, Engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayarak engeli kaldırabilir ve uygulamadan bildirimler almaya devam edebilirsiniz. Habersiz gönderdiği bildirimler sayesinde kullanıcı sayısını hızla arttıran Kiwi, yakın zamanda bununla alakalı bir ceza alacak gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan