Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar

Kedi Kumu Kullanımında Yapılan Hatalar


Kedi Kumu Kullanımında Meydana getirilen Hatalar

Evcil kedilerin evlerimize bu kadar rahat adapte olabilmelerinin en mühim sebeplerinden biri elbet wc gereksinimlerini ev içinde kolay ve hijyenik bir halde karşılayabilmeleri. İhtiyacımız olan şeyler bir tek bir adet kedi tuvaleti ve kedi kumu! Normal olarak bir de bu tarz şeyleri doğru şekilde kullanmak. Kedi kumu ve tuvaletinin kullanımında meydana getirilen hatalar en başta onların konforunu ve sağlığını, sonrasında da evimizdeki havayı negatif yönde etkiliyor. Doğru kullanıldığı sürece ise bir evde kedi tuvaleti bulunduğunu idrak etmek imkansızdır! O halde şimdi kedi kumu ve kedi tuvaletini iyi mi doğru kullanacağımıza bakıyoruz!

Doğru wc ve doğru kum seçimi oldukça mühim. Açık tuvaletler daha oldukça yavrular için uygundur ve erişkin kedilerin idrar ve dışkı kokuları mevzusunda bizlere pek destek olmaz. Kediniz büyüdüyse kapalı bir wcye geçmeyi dikkatsizlik etmeyin!

Tuvaletin açık ve kapalı olmasının yanında boyutu da oldukça önemlidir. Kedinin içinde rahat hareket edebileceği bir wc size de kullanım kolaylığı ve uzun süre temizlik sağlar. Ne şekilde mi? Kedi tuvaletindeki atıklar minik ve dolayısıyla daha az kum alan bir tuvaleti hızlıca ve tamamen kirletirken, büyük ve bol miktarda kum alan bir wc kediniz için günlerce kullanım rahatlığı sağlar!

Tertipli ve derin bir temizlik elbet hem onlar hem de hepimiz için oldukça mühim. Kullandığınız kuma gore lüzumlu atık temizliğini her gün dikkatsizlik etmeden yapmak koku oluşumunu engeller ve kumunuzun kullanım ömrünü uzatır. Uzun süre kumda kalan katı atıklar temizlenseler dahi kumun kötü kokmasına sebep olurlar.

Doğru kedi kumu kullanımının diğer bir mühim noktası da doğru materyaller ile verimi arttırmak. Kedi kumu küreği ve kedi kumu paspasları dostunuzdur! Uygun bir kürek ile temizleyerek kumunuzun ziyan olmasını engellerken kumu katı atıktan %100 temizlediğinizden güvenilir olmuş olursunuz. Kedi kumu paspasları ise patilere yapışan kumları üstünde tutmaya yöneliktir. Böylece kedi wcye girip çıkarken, kumu eşelerken dağılacak olan kumlar paspasın üstünde kalır ve evin diğer noktalarına doğru ilerlemez.

En yaygın meydana getirilen hatalardan en önemlisi ise kedi tuvaleti, paspası ve küreği benzer biçimde eşyaların su ve sabun ile temizliğinin aksatılmasıdır. Bu hem de hijyenik bir tehtiddir! Haftada bir tüm bu malzemelerin iyice yıkanıp durulanması ve kurulanarak tekrardan ve tertemiz şekilde kullanıma hazır olması gerekir!

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan