iPhone Toplu Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

iPhone Toplu Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Telefonlardaki en işlevsel özelliklerden birisi de toplu mesaj gönderimidir. Çünkü özellikle bayram günlerinde çok kullanışlı bir hal almaktadır. Rehberinizdeki 300-400 belki de daha fazla insana tek tek mesaj atmak çok yorucu olacaktır. Bunun için toplu mesaj yöntemleri kullanılır. Fakat iPhone kullanıcıları için bu bir sorun haline geliyor. Çünkü maalesef iPhone telefonlar bu önemli ve işlevsel özelliği barındırmıyor. Ancak ve ancak geliştirilmiş 3.parti yazılımlar kullanılarak bu işlem yapılabilir. Normal iPhone sistemini kullanırsanız bir mesajı en fazla 15 kişiye gönderebilirsiniz.

iPhone Toplu Mesaj Gönderme

Örneğin 90 kişiye gönderecekseniz ancak 6 partide gönderebilirsiniz. Bu sorunun çözümü için AppStore üzerinde geliştirilmiş Toplu SMS uygulamaları mevcuttur. Bu uygulama ile tek seferde 250 kişiye birden mesaj göndermek mümkündür. Bu uygulamanın kullanımı da oldukça basittir.

iPhone toplu mesaj gönderme nasıl yapılır

AppStore’dan Toplu Mesaj adlı uygulamayı indirdikten sonra uygulamaya girin ve sağ üstten kişi ekleye basınız. Daha sonra kişileri seçip mesajınızı yazın ve gönderin bu kadar. 250 kişiye bir mesajın iletilesi yaklaşık 15 saniye gibi bir süre alacaktır. Bunun için kullanılan tek uygulama tabi ki bu değil. Bunun için birçok uygulama mevcut.

Önerilen Makale: iPhone 150 MB Sınırı Kaldırma

Zaten AppStore üzerinden arattığınızda birçok farklı uygulama ile karşılaşabilirsiniz. Daha iyi bir uygulama da olabilir. Ben yukarıda bahsettiğim Toplu Mesaj adlı uygulama ile anlattım fakat diğer 3. Parti yazılımlar ile de aynı işlem rahatlıkla yapılabilir. Bu işlem için sınırsız istediğiniz kadar kişiye göndermek için yapılmış ücretli uygulamalar da mevcuttur.

iPhone Toplu Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılıyor?

Group Text Messages isimli bu uygulama an itibariyle AppStore üzerinde 0.59 TL gibi bir fiyat ile satışta. Üstelik bahsedilen uygulama yaklaşık 2,4 MB büyüklüğünde. Yani telefonunuz için bir yük teşkil etmiyor. Bu gibi ücretli yazılımlar daha güvenli olabilir. Kullanıcı yorumları sizin için kriter olabilir. Fakat asıl dikkat edilmesi gereken diğer 3. Parti ücretsiz yazılımların hepsinde numaranızın ve tüm rehberinizin bir takım 3. Kişilerle paylaşılma tehlikesi bulunmaktadır. Group Text Messages uygulamasında iPhone kullanıcısı olmayanlara SMS iPhone kullanıcılarına ise iMessage olarak mesaj yollayabiliyorsunuz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan