iPhone Telefona iOs 9 Nasıl Yüklenir

iPhone Telefona iOs 9 Nasıl Yüklenir


ios 9 mobil işletim sistemi güncellenmesi yayınlandı. Bu versiyonu yüklemek için telefonunuzda güncelleme menüsünü kullanabilirsiniz. Yeni güncelleme ile birçok özellikler sunuldu. Yeni versiyona geçiş yapmak için telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Güncelleme Nasıl yapılır

iphone yazılım güncellemesi en kolay nasıl yapılır konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. İphone yazılımınızı güncellemek için 2 yöntem vardır.

1. itunes yazılımı aracılığıyla 

Bilgisayarınıza

iTunes’un en son sürümünü yükleyin.

Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.

iTunes’u açın ve aygıtınızı seçin.

Özet’i tıklayın, ardından Güncellemeleri Denetle’yi tıklayın.

İndir ve Güncelle’yi tıklayın.

2.Telefonumuz üzerinden 

itunes üzerinden güncelleme oldukça basit olmasına rağmen bazı kullanıcılar için zor gelmektedir. İtunes güncelleme yapmak için telefonunuzu usb bağlantı kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız ve itunes güncel yazılımını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Yazılımı açtıktan sonra telefonunuza tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz. Bu sizler için uğraşması zor bir yöntem olarak gelebilir bu yüzden , ek donanıma ihtiyaç duymadan telefonunuz üzerinden nasıl güncelleme yapabileceğinizi anlatayım.

Öncelikle telefonunuzun internet bağlantısının aktif olması gerekiyor. Özellikle güncelleme sırasında sorun yaşamamak için sorunsuz bir WİFİ ağına bağlı olmanızı tavsiye ediyorum.

internet bağlantısı kurduktan sonra;

Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek güncelleme menüsüne giriş yapıyoruz.

ios 9 güncellemesini yapmak için yazılım versiyonu ve Güncelle butonu göreceksiniz. Güncelleme boyutu yaklaşık 1 GB’tır. Yükleme tamamladıktan sonra telefonunuz birkaç kez yeniden başlayacaktır. Yükleme tamamlandıktan sonra ios 9 yeniliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan