iPhone Seri Numarasını Nasıl Öğrenirim Çözüm

iPhone Seri Numarasını Nasıl Öğrenirim Çözüm


iPhone 4S ,5 , 5C & 5S , 6 & 6+(Plus) , 6S & 6S+(Plus) ve iPhone 7 telefonlarda, cihazın seri numarasını öğrenmek için aşağıdaki iki alternatifi kullanabilirsiniz. Telefon’un seri numarası , IMEI  gibi bilgileri orjinal kutusunda ve telefonun arka kapağında yazmaktadır fakat alternatif olarak menüden giriş yaparak da bu bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Telefonun menüsünden seri numarasını öğrenmek için;

Ayarlar > Genel > Hakkında>Seri Numarası seçeneğine giriş yapın ve aygıtınızın seri numarasını, IMEI/MEID ve ICCID gibi bütün bilgileri bu seçenekte görebilirsiniz.  çeşitli sebeplerden dolayı bu menülere giriş yapamıyorsanız fiziki olarak kontrol etmeniz gerekecektir.

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabiliyorsanız, iTunes yazılımı üzerinden de seri numarasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca görseldeki gibi cihazın arkasında seri ve imei bilgileri yazılmaktadır. Bu alandan da bilgileri alabilirsiniz.

Ülkelere göre üretilen cihazlarda ufak değişiklikler olabiliyor. Tüm ülkelerde kutularda bu bilgiler olmasına rağmen, cihaz arkasında seri numarası yazılı olmayabiliyor. iPhone’larda seri numarasını öğrenmenin en kolay yolu; 1. yöntem yani ayarlar seçeneğini kullanmaktır. Bunun haricinde SEID veya ICCID numaralarını öğrenerek bu numaralar üzerinden Apple ile iletişime geçerek de seri bilgilerini alabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri mutlaka işinize yarayacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan