iPhone Pin Kodu Nasıl Değiştirilir

iPhone Pin Kodu Nasıl Değiştirilir


iPhone telefonlarda, telefon aramaları ve hücresel veri kullanımını PIN (kişisel kimlik numarası) şifreleyebilirsiniz. iPhone pin kodu nasıl koyulur veya değiştirilir ? soruları için aşağıdaki menüleri takip edebilirsiniz. Kişisel güvenliğinizi korumak için, kayıp ve çalınma durumları için telefonunuzu pin ile şifrelemenizi öneririz. İşlemler için resimli anlatımı takip edin.

SIM PIN nasıl açılır ve kapatılır ?

  1. iPhone’unuz varsa Ayarlar > Telefon > SIM PIN seçeneğine gidin. iPad’iniz varsa Ayarlar > Hücresel Veri > SIM PIN seçeneğine gidin.
  1. SIM PIN’inizi açın veya kapatın.
  2. İstenirse, SIM PIN’inizi girin. Daha önce hiç kullanmadıysanız, operatörünüzün verdiği saptanmış SIM PIN’i girin. Saptanmış SIM PIN’i bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. Operatörünüzün müşteri hizmetleri sayfasını veya kablosuz planınızla birlikte gelen belgeleri kontrol edin. Doğrudan operatörünüze de başvurabilirsiniz.
  3. Bitti’ye dokunun.

iPhone pin kodunu unuttunuz mu ?

Pin ve puk kodlarını tahmin etmeye veya deneme yanılma ile bulmaya çalışmayın. Bu şekilde sim kartınızı tamamen kilitleyebilirsiniz. Pin kodunu öğrenmek veya kurtarmak için;

Sim kartınızı çıkararak , sim kart üzerinde bulunan logodan hangi operatöre ait olduğunu tespit edin. Pin kodunu kurtarmanız için gerekli olan sim kart seri numarası gibi bilgileri de kontrol edebilirsiniz. Kartın bağlı bulunduğu operatör ile iletişime geçerek veya operatörlerin sunduğu online destek araçlarına giriş yaparak bu kodlar sayesinde yeni pin veya puk kodunuzu elde edebilirsiniz. “PUK hakkı kalmadı” uyarısı alıyorsanız yeni bir SIM kart isteyin.

iPhone pin değişme iPhone pin kodu iPhone puk 2016-07-22

Yorum Yap
0 Yorum yapan