iPhone Gizli Numara ile Arama Nasıl Yapılır

iPhone Gizli Numara ile Arama Nasıl Yapılır


iPhone telefonlarda arama yaparken numaranızı gizlemek için arama ayarlarından “Numaramı gizle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Numaranızı gizleyerek arama yapmanın birkaç farklı yolu vardır. Operator ayarlarından ,telefon ayarlarından veya arama yaparken #31# komutlarını kullanarak arama sırasında karşı tarafından numaranızı görmesini engelleyebilirsiniz. Bunların içinde en pratik olan işlem, aşağıda resimli anlatımda gösterdiğimiz arama ayarları seçeneğini kullanmak olacaktır.

Telefonunuzu gizli aramalara kapatmak için sitemizde arama yaparak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz. Resimli anlatımımızı takip ederek numaranızı gizleyin.

iPhone’da gizli arama nasıl yapılır ?

Ayarlar / Telefon seçeneğine girerek, aramayla ilgili tüm ayarlarınızı bu menüden yapabilirsiniz. Numara gizleme işlemi için Numaramı göster seçeneğine giriş yapın.

Numaramı göster” seçeneğini sağa kayırıp, açık duruma getirirseniz, numaranız karşı tarafa görünecektir.

Gizli arama yapmak için seçeneği sola kaydırarak kilidi kapalı duruma getirin. Bu durumda yaptığınız aramalarda numaranız gizli olarak görünecektir.

Numaranızı gizledikten sonra arama yaparak test edebilirsiniz. Gizli numaraların aramasını engelleyen kullanıcıları ararken, bu numara gizli arama çağrılarını kabul etmiyor şeklinde uyarı alırsınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan