iPhone Fotoğraflar Nasıl Gizlenir

iPhone Fotoğraflar Nasıl Gizlenir


ios 8 ile iPhone telefonlara birçok özellik eklenmiş durumda. Bu özelliklerden birçoğunu farketmemiş olabilirsiniz. Bunlardan biri de Fotoğraf gizleme özelliğidir. iPhone telefonlarda, başkalarının görmesini istemediğiniz fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Android işletim sisteminde ekstra uygulamalardan yararlanarak yapılan bu işlemi, ios 8 ile herhangi bir uygulamala kullanmadan yapabilirsiniz.

Fotoğraf gizleme özelliğinin kullanımı oldukça basit. Gizlediğiniz resimleri “Gizli” albümünde görebiliyorsunuz fakat fotoğraflarınıza erişim hakkı verdiğiniz uygulamalarda bu resimleri göremiyorsunuz. Fotoğraf erişimi isteyen uygulamalara yetki verirken rahatsız olan kullanıcılar için gerçekten çok faydalı bir özellik.

Uygulamada gizlenen bu fotoğraflara albümlerinize girerek tekrar kolaylıkla erişebilirsiniz. Resimleri gizleme işlemi de oldukça basit ve kullanışlı.

Fotoğraflar nasıl gizlenir ?

Albümlerinize girerek gizlemek istediğiniz resmin üzerine basılı tutun.

Kopyala ve Gizle menüsü ile karşılaşacaksınız. Gizle’ye tıklayın.

“Fotoğrafı Gizle” menüsüne tıklayarak resmi gizleyebilirsiniz.

NOT: Bu fotoğraf Anlat, Koleksiyonlar ve Yıllar görüntülerinde gizlenecek ama Albümler’de görünmeye devam edecektir.

Albümler’e girerek Gizli albümünden gizlediğiniz resimlere ulaşabilirsiniz.

Sistem güncellemesinden sonra gelen bu özellik kullanıcılar tarafından en sevilen özelliklerden biri oldu. Kaynağına güvenmediğiniz uygulamalara yetki vermeden önce özel resimlerinizi gizlemeniz , bilgi güvenliğiniz açısından faydalı olacaktır. Özellikle akıllı telefonlarda karşılaşılan hack olayları ve birçok kullanıcının özel resimlerinin internette dolaşmasından sonra oldukça önem verilen bir konu olmuştur. Sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan