iPhone 6 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür

iPhone 6 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür


iPhone 6 telefonlarda yazılımsal problemleri çözmek için cihazınızın ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle bu işlemlere başlamadan cihazınızın yedeklerini almadan işleme başlamayınız. Format atmak için birkaç farklı yöntem vardır.  Telefon açılışında kısayol tuslarına basarak , menüyi kullanarak ve itunes yardımı ile cihazınıza format atabilirsiniz. En kolay yöntem kısayol tuslarını kullanarak format atmaktır. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

iPhone 6 format nasıl atılır ?

Cihazınıza format atmak için aşağıdaki tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. İşleme başlamadan önce cihazımızı kapatıyoruz.

Home tuşu + Açma/Kapama tuşlarına basılı tutarak cihazımızı açıyoruz.

Apple logosu ekrana gelene kadar tuşlara basılı tutuyoruz. Ekrandaki yükleme tamamlandıktan sonra cihazınız fabrika ayarlarına geri dönecektir. Fabrika ayarlarına dönme işlemini cihaz bataryanız dolu iken yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda işlemler yarım kalabilir ve cihazınız hiç açılmayabilir.

Menüyü kullanarak format atmak için;

“Menü > Ayarlar > Genel > Sıfırla” bölümünü açıyoruz. Sıfırla bölümü en altta yer almaktadır. En üstte yer alan “tüm ayarları sıfırla” seçeneğini seçiyoruz. Ekranda yükleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 5-10 dk arasınad değişmektedir. Bu süre içinde cihazınızı kesinlikle kapatmayınız.

Diğer ayarlarınızı sıfırlamak için;

iPhone 6 Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun. İşlem tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır.

VPN ayarlarını silmek için, Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

iPhone 6 Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.

iPhone 6 Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.

iPhone 6 Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan