iPhone 3G Bağlantı Sorunu Çözümleri

iPhone 3G Bağlantı Sorunu Çözümleri


iPhone 4 , 4s , 5, 5s ,6 ve 6s modellerde yaşanan 3G bağlantı sorunları için çözüm yöntemlerini paylaşacağız. iPhone telefonlarda yazılımsal veya donanımsal olarak çok sık karşılaşılan bu sorun için, yazılımsal müdahaleler genellikle sorunu çözmektedir. Özellikle 4s ve 5s modellerde kronikleşen bu arıza için aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırası ile deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki sorunlar 3G bağlantı arızalarını kapsamaktadır.

  • Safari , Chrome bağlantı hatası.
  • Mobil internet bağlantısında yavaşlıklar.
  • Sürekli bağlantı kopmaları.
  • Hücresel veri bağlantısı etkinleştirilemedi” hatası.

Arıza durumunda aşağıdaki işlemleri adım adım uygulayabilirsiniz.

1. Cihazınızı yeniden başlatıp deneyin.

2. Telefonunuzun ayarlar’ına girerek Uçak modunu açıp birkaç saniye bekledikten sonra kapatıp tekrar deneyin.

3. Ağ ayarlarını sıfırlayın: Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Aygıtınızda ağ ayarlarının sıfırlanması Wi-Fi parolaları, tercih edilen ağlar ve VPN ayarları dahil, kaydedilmiş geçerli tüm ayarları siler.

4. Operator ayarlarını güncellemek için; Ayarlar > Genel > Hakkında‘ya dokunun. Kullandığınız servisin ( Avea, Vodafone , Türkcell ) müşteri hizmetlerini arayarak gerekli kontrolleri yaptırın. Sim kartınızı çıkarıp takarak tekrar deneyin.

5. Bağlantı sorunlarını herhangi bir uygulamayı kurduktan sonra almaya başladıysanız, hatadan önce yüklediğiniz uygulamaları kaldırın. Bazı durumlarda yüklenen yazılımlar internet bağlantınızda sorun çıkmasına neden olabilir.

6. Yukardaki yöntemleri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa, Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine tıklayarak cihazı fabrika ayarlarına geri döndürün. Fabrika ayarlarına dönmenize rağmen sorun devam ediyorsa ve operatör servisinizde herhangi bir sorun yoksa cihazınızda donanımsal bir arıza vardır ve servis’e vermeniz gerekecektir.

Garantili cihazlarda 3G arızalarından dolayı servise giden iPhone telefonlar genellikle değişime girmektedir. Cihazınız Yurtdışı çıkışlı değilse, iPhone mağazalarına giderek destek alabilirsniz. Sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan