iPhone 150 MB Sınırı Kaldırma (iOS 11 ve iOS 12 Dahil) » Cevrik

iPhone 150 MB Sınırı Kaldırma (iOS 11 ve iOS 12 Dahil) » Cevrik

Iphone kullanıcısıysanız mobil internetiniz ile 150 mb üzeri dosyaların indirilmediğinin farkındasınızdır. Iphone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği sorunlardan birisi olan iPhone 150mb sınırı bugün çözüme kavuşacak. Sizlere bu yazımızda bu iPhone 150 mb sınırı nasıl kaldırılır? Bundan bahsedeceğiz.  Yazımıza geçmeden önce yorumlarınızı dile getirmeyi unutmayın.

Bu sınır iOS 11 (Son sürüm iOS 12‘de de mevcut.) ve üstüler için geçerli olsa da, iOS 11 ve altı cihazlar 150 MB değil 100 MB ile sınırlıdır. Bu yüzden büyük çaplı oyunlar indirilememekte. Mobil verinizi kullanmanızı iPhone büyük çapta engellemektedir.  Örneğin son zamanlarda bas bas bağıran beni indir diye çığlık atan PUBG Mobil oyununu göz önüne alalım: bu oyun yaklaşık 300 mb ‘tır. Bunu telefonunuza indirmenize ne yazık ki izin vermiyor.

Sınır 150mb olmaktadır. Eğer yinede indirmeye kalkarsanız aşağıdaki sorun ile karşı karşıya gelirsiniz. Wifi üzerinden bir oyun indirmeniz bazen mümkün olmayabilir. Çünkü o gün teyzenize, baba annenize, halanıza, amcanıza veya dünürünüze giderseniz orada internet olmayabilir.

Apple iPhone 150 MB Market Sınırı Kaldırma

Yani demek istediğimiz wifi siz bir ortamda bir oyun buldunuz ve o oyunu mobil veriniz üzerinden indirmek istiyorsunuz. Bunun en iyi yolu mobil veri ile indirmek olmadığını wifi kullanmanız gerektiğini de biliyorsunuz. Yapacak bir şey yok mobil veri kullanacaksınız.

Önerilen Bağlantı: WhatsApp Sahte Konum Gönderme

İşte tam o sırada 150 mb uyarısı karşımıza çıkıyor. Gelin hep beraber  şu uyarının aslına bakarak iPhone 150 mb yada bazı versiyonlarında 100 mb olarak görünen indirme sınırı nasıl kaldırılır buna göz atalım.

iPhone 150 MB Sınırını Silme

Yukarıdaki hatayı aldıysanız eğer zaman kaybetmeden hemen tamam diyerek aşağıda verdiğimiz adımları inceleyebilirsiniz.

  • Öncelikle Iphone Ayarlar Ekranına Gelin > Genel > Tarih ve Saat bölümüne giriş yapın.
  • Burada bulunan “Otomatik Ayarla” seçeneği aktifse kapatın. Eğer zaten kapalıysa ellemeyin.
  • “Otomatik Ayarla”’yı kapattığınızda karşınıza “Tarih” bölümü belirecektir.
  • Karşınıza çıkan ekranda tarihi 2-5 gün ileriye alınız.
  • Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra genel bölümüne gelin. İndirme işlemi otomatikmen başlayacaktır.

İşte bu kadar basit. Size yararlı olduysa makalemizi paylaşmayı unutmayın. İyi günler.

Yorum Yap
0 Yorum yapan