iOs 9 Klavye Eski Haline Nasıl Getirilir

iOs 9 Klavye Eski Haline Nasıl Getirilir


Apple’ın beklenen haberi 16 Eylülde geldi ve yeni mobil işletim sistemi iOs 9 yayınlandı. Yeni işletim sisteminde kullanıcılar için birçok iyileştirilmiş özellikle sunulmuş durumda fakat her yeni sürümde olduğu gibi bu sistemde’de kullanıcıların alışık olmadığı kullanım özellikleri ortaya çıktı. Bu yeni özelliklerden biride Klavye’de değişiklik. Son zamanlarda Facebook sayfamızda ios 9 Klavyemi nasıl eski haline getiririm ? şeklinde sorular almaktayız. Aşağıdaki basit işlemi yaparak klavyenizi eski haline döndürebilirsiniz.

Klavye ayarı nasıl yapılır ?

Ayarlar / Genel / Erişebilirlik / Klavye yolunu takip ediyoruz.

Tuşları küçük harf göster” seçeneğini kapattıktan sonra eski işletim sisteminde olduğu gibi klavye ayarlarınızı kullanabilirsiniz.

iOS 9, her gün severek kullanacağınız iyileştirilmiş özelliklerle dolu. Uygulamalarınız daha vazgeçilmez hale geliyor. iPad’deki yeni multitasking özellikleri sayesinde üretkenliğiniz daha da artıyor. Siri her zamankinden daha fazlasını yapabiliyor ve yeni proaktif öneriler, Siri’ye sormanıza bile gerek kalmadan işlerinizi yapmanıza yardımcı oluyor. Ve işletim sisteminin temelinde yapılan iyileştirmeler, performansı, pil ömrünü ve güvenliği artırıyor. iOS 9 ile daha fazlasını yaptıkça, daha önce onsuz nasıl yapabildiğinize şaşıracaksınız. Yerleşik uygulamalarda şaşırtıcı yenilikler , siri’de daha kullanışlı ve anlaşılır yenilikler, performans artışı ve son olarak’ta pil ömründe ciddi bir rotasyon yapılarak, kullanıcılar’a daha kullanışlı bir işletim sistemi sunulmaya çalışılıyor.

iOs 9 işletim sistemi hakkında soru veya sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Yeni işletim sistemi hakkında yeni resimli anlatımlarla tekrar karşınızda olacağız. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan