iOs 9.3 Safari ve Chrome Hatası Çözümü

iOs 9.3 Safari ve Chrome Hatası Çözümü


Merhaba Ozengen.com takipçileri. ios 9.3 güncellemesinden sonra Safari ve Chrome gibi tarayıcılarda birçok hatalar ortaya çıktı. Apple tarafından konu hakkında bir açıklama olmadı fakat ilerleyen zamanlarda bir iyileştirme yayınlayarak hatayı gidereceklerini düşünüyoruz.

Güncelleme sonra tarayıcılarda herhangi bir linke tıkladığınız zaman içerik , yeni sekme olarak açılmamaktadır. Durum böyle olunca arama motoru veya sitelerde bulunan içeriklere giriş yapamıyoruz. Whatsapp’tan gelen linkler’de bu hata sonucunda açılmamaktadır. Üstelik bu linklere tıkladığımız zaman içerik açılmadı gibi telefonumuzuda kısa süreli olarak dondurmaktadır. Hatanın çözümü oldukça kolaydır. Java Script ayarlarını kapatarak sorunu giderebiliriz fakat bu sitelerin bazı özelliklerin çalışmasını engelleyebilir.

Sorun nasıl giderilir ?

Telefonumuzun ayarlar menüsüne girerek aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Ayarlar / Safari / İleri Düzey / Java script

JavaScript ayarlarını kapalı duruma getiriyoruz.

 

İşlemden sonra tarayıcınızı kapatıp yeniden açarak linklere tıklayıp test edebilirsiniz. Sitelerin içeriklerinde calısmayan özellikler fark ederseniz, bunlar JavaScript destekli özelliklerdir. İlerleyen zamanlarda yeni bir iyileştirme güncellemesi yayınlanana kadar bu ayar ile hatadan kurtulabilirsiniz. Alternatif çözüm yöntemi olan varsa yorum olarak diğer kullanıcılarla paylaşabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan