İos 8.3 İle Gelen Yenilikler Nelerdir

İos 8.3 İle Gelen Yenilikler Nelerdir


Uzun zamandır beklenen ios 8.3 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile temel birçok değişiklik yapılarak kapsamlı bir güncelleme sunuldu. Birçok özelliklerin yanında en çok dikkat çeken konu “Türkçe Siri” dil desteği oldu. Türkçe Siri’yi kullanıcılar uzun zamandır bekliyordu ve bu özelliğin ülkemizde oldukça kullanılacağını düşünüyoruz. Ozengen.com olarak ios 8.3 güncellemesini sizler için inceleyerek detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

İşte yeni güncelleme ile hayatımıza giren özelliklerin bazıları;

1. Yepyeni emojiler

Mesajlarınızda duygularınızı daha net ifade edebileceğiniz birbirinden farklı yeni emoji’ler yeni güncelleme ile birlikte geliyor. Yeni eklenen ifadelerin bir kısmı farklı dinsel kimlikleri ve cinsel tercihleri öne çıkarıyorlar.

2.Carplay

Bu özelliğin çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesine hitap ettiğini kabul etmemiz gerekiyor fakat işlevsel olduğu da su götürmez bir gerçek.Güncelleme ile birlikte, aracında CarPlay desteği sunan bir bilgi-eğlence sistemine sahip olan sürücüler iOS cihazlarını sisteme kablo olmadan da bağlayabilme imkanına sahip oldu.

3. Türkçe Siri

iPhone telefonlarda sesli asistan Siri yardımı ile rehberinizde bulunan kişileri hoparlör üzerinden görüşme yapmak iç,in arayabiliyorsunuz.

Arama istediğiniz kişiyi söyleyin Örnek: Hoparlör ile Serkan’ı ara

4. Uygulamaları şifresiz indirin.

Ücretsiz uygulamaları indirmek için Appstore şifre girmenize artık gerek yoktur. Özelliği kapatmak için; Ayarlar, iTunes ve App Store, Ücretsiz İndirmeler, Şifre Sor (kapalı olmalı)

5. Bekleme modundayken siri kullanma

Cihazınız bekleme modundayken dahi Siri yardımı ile kullanabilirsiniz. Siriyi kullanmak için “Hey siri” demeniz yeterlidir. Bu özellik sadece cihaz şarja bağlıyken kullanılabilir.

Başlıca özellikle bunlar bu özelliklerin cihazınızı kullanırken büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Kolay gelsin.

Sonrası İos 8.3 İle Gelen Yenilikler Nelerdir Ozengen ilk ortaya çıktı.

Yorum Yap
0 Yorum yapan