İnternetten Konferans Nasıl Yapılır

İnternetten Konferans Nasıl Yapılır


Sevgili ozengen.com takipçileri, İnternet üzerinden video konferans nasıl yapılır? konusunu sizlerle paylaşacağız. Özellikle işletmelerde ve ofislerde çok kullanılan konferans görüşmeleri, günümüzde ücretsiz servisler aracılığıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Video konferans cihazları işletmeler için oldukça maliyetli bir durum oluşturmaktadır. Durum böyle olunca işletmeler ücretsiz servislere yönelmektedir. Konferans görüşmelerinde en çok kullanılan ve en başarılı servis olan Google Hangouts sisteminin nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Sadece işletmeler için değil, arkadaşlarınız arasında grup görüşmelerinde de bu tarz sistemleri kullanabilirsiniz. Hangouts ile hem zamandan hemde maddi olarak kar sağlayabilirsiniz. Birçok işletme ofislerinde gelişmiş sistemler kurmak yerine Hangouts kullanarak konferans görüşmelerini yapmaktadır. Google’ın yeterince ilgi görmeyen bu hizmetini sizlere tanıtmak istiyoruz. Google Hangouts‘un konferans konusundaki başarısı sizleri şaşırtacak.

Hangouts ile mesajlaşabilir , aynı anda 10 kişi ile video konferans yapabilirsiniz. Dosya göndermek , görüşmeleri kaydetmek ve akıllı telefonlarınızda da bu hizmetleri kullanmak gibi sayısız özelliğe sahip.

İnternetten video konferans nasıl yapılır ?

Giriş yapmak için Tıklayın

Hangouts kullanmak için Google Plus hesabınızın olması gerekmektedir. Sayfamızda arama yaparak Google+ hakkındaki yazılarımıza ulaşabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlgili linke girdikten sonra ekran bulunan “Video Hangouts” seçeneğine tıklıyoruz.

Tarayıcınızın kameranızı kullanmasına izin vermeniz gerekiyor. Açılan menüden ayarlar’a ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan linki konferans’a katılmasını istediğiniz kişilerle paylaşabilir veya özel olarak davet gönderebilirsiniz.

İşlemlerden sonra görüşme ekranı açılacaktır. Video konferans’a arkadaşlarınızı davet edebilir ve Hangouts’un çeşitli özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Hangouts nasıl kullanılır 2015. Konferans görüşme veya Hangouts hakkında sorularınızı başlık altında yorumlarınızla bizlere iletebilirsiniz. Bu konuda kullanabileceğiniz en başarılı servis olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan