İnternet’ten Ev Adresi Nasıl Bulunur

İnternet’ten Ev Adresi Nasıl Bulunur


İnternet üzerinden yer tespiti nasıl yapılır ? şeklinde birçok sorular almaktayız. Sosyal medyanın kullanım oranının artmasıyla birlikte internet üzerindeki etkileşimler oldukça artmaktadır. Birçok özel durumlardan dolayı ip numarası tespiti ve adres tespiti konusunda kullanıcılar arayışa girmektedir.

İnternet üzerinde bir kullanıcının yerini tespit etmek mümkündür. Bunun için sizlerle gayet kolay ve kesin sonuç veren bir yöntem paylaşacağız. Birçok durumlarda ( Mahkeme , özel hayat ihlali , özel sorunlar ) karşınızdakinin yerini tespit etmeniz gerekebilir. Herhangi bir suç durumu oluştuğu zaman Bilişim şubeye şikayette bulunsanız dahi , facebook yetkilileri emniyet ile bilgi paylaşmadığı için bütün girişimleriniz sonuçsuz kalmaktadır.

Bu durumlarda karşımızda bulunan kişinin ip adresini tespit ederek Bilişim suçlara bu adres ile şikayet etmemiz durumunda hızlı bir şekilde sonuç elde edebilirsiniz.

Şimdi işleme geçelim. Kullanacağımız sadece php’de yazılmış ufak bir Kod.

<?

#####Code: www.ozengen.com

Serkan ÇATALTAŞ##########

$ip = $_SERVER[‘REMOTE_ADDR’];
if ( !file_exists(“ip.txt”)) {
touch(“ip.txt”);
$file = @fopen(“ip.txt”, “+r”);
@fclose($file);
header( ‘refresh: 1; url=/’ );
} else {
$file = @fopen(“ip.txt”, “a”);
$text = “—————————–“. “rn” . “Tarih : ” . date(‘d/m/Y – H:i’) . “rn” . “IP Adresi :” . “rn” . $ip . “rn”. “—————————–” . “rn”;
@fwrite($file, $text);
@fclose($file);
}
?>

Kodu denemek için dikkat çekmeyeceğim bir sayfaya atıyorum. Benim test için kullanacağım sayfa bir inşaat sitesi olacak. İp sini öğrenme istediğim kişiye linki atarak bu sayfaya girmesini sağlıyorum.

ip.txt dosyamızı açtığımız zaman ip adreslerini aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

NOT: Güvenlik nedeniyle ip adresleri gizlenmiştir.

İp adresleri öğrendik bu bilgiler ile karşı tarafa istediğimiz gibi olaşabiliriz. Şimdi sırada geldi yer tespiti yapmaya.

Yer tespiti Nasıl yapılır ?

Yer tespiti yapmak için aşağıdaki adresi adres çubuğuna yazıyoruz.

http://whatismyipaddress.com/ip/85.106 ( ip adresi)

İp adresini yazdığım zaman haritada ilgili kişinin adres bilgilerini görebilirim.

Haritaya yakınlaştığınız zaman adres bilgisine kadar öğrenebilirsiniz. İl ve semt olarak kesin bilgiler elde edebilirsiniz fakat adres konusunda garanti veremiyoruz. Genellikle doğru bilgiler vermesine rağmen bazı durumlarda net bilgi veremeyebilir.

Profosyenel takip için bizimle iletişime geçebilirsiniz. [email protected]

Yöntem hakkında kafanıza takılan konuları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.  TTnet kullanıcıları için kesinlikle doğru bilgiler alabilirsiniz. Gsm üzerinden internet kullanan kişilerde bilgiler net olmamaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan