“İnternet Explorer Çalışmıyor” Sorunu Çözümleri

“İnternet Explorer Çalışmıyor” Sorunu Çözümleri


Internet Explorer açılmıyor, çalışmıyor veya internete giriş yapamıyorum sorunları için çözüm yöntemleri sunmaya çalışacağız. Internet Explorer her ne kadar Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcıların gölgesinde kalsada, hala hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Internet Explorer’da karşılaşılan hataların çözümleri için aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz. En sık karşılaşılan 5 hata ve çözümleri aşağıdaki gibidir;

1.Çözüm: Explorer’de birçok sorunun çözümü için güncelleştirmeleri denetleyebilirsiniz. Güncellemeler ile hem güvenlik açıklarını hemde sorunları giderebilirsiniz. Güncelleme için Arama kutusuna Update yazın ve ardından Güncelleştirmeleri denetle’ye dokunun veya tıklayın. Tüm Windows Update güncelleştirmelerini indirip yükleyin.

 

2.Çözüm: Bazı programların kurulumu sırasında veya kullanıcılar tarafından yüklenen eklentiler, tarayıcınızın çalışmasına engel olabilir. Araçlar düğmesi ve sonra Eklentileri yönet seçeneğine dokunun veya tıklayın. Burada bulunan eklentileri devre dışı bırakarak tekrar deneyiniz. Bu sayede sorunun eklentilerden kaynaklı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

3.Çözüm: Denetim MasasıTüm Denetim Masası ÖğeleriSorun GidermeTüm KategorilerInternet Explorer Performansı seçeneğini takip ederek , sorun giderici yardımı ile tarayıcı sorunlarını çözebilir ve performansını arttırabilirsiniz. Sorun giderici yönergelerini takip edebilirsiniz.

4.Çözüm: Birçok sorunda tarayıcı ayarlarını sıfırlamak çözüm olabilir. Tarayıcı ayarlarını sıfırlamak yavaşlık ve performans sorunları için çözüm sunabilir. Tüm ayar ve seçenekleri görüntülemek için masaüstünde Internet Explorer’ı açıp Araçlar düğmesine Araçlar düğmesi ve Internet Seçenekleri’ne dokunun veya tıklayın. Gelişmiş sekmesine girerek “Sıfırla” seçeneğine tıklayarak tarayıcı ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

 

5.Çözüm: Explorer tarayıcıyı kaldırıp yeniden yükleyemezsiniz fakat Windows özellikleri kullanarak kapatıp , açabilirsiniz. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve Arama’ya dokunun. (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesine gidin, fare işaretçisini yukarı çıkarın ve ardından Arama’ya tıklayın.) Arama çubuğuna “Windows özellikleri” yazarak ilgili pencereyi açın. Internet Explorer işaretini kaldırıp tamam’a tıklayın. Tekrar aynı pencereyi açarak Explorer’ı tekrar işaretleyin ve tamam’a tıklayın. Bu işlem ile tarayıcıyı kapatıp tekrar açabilirsiniz.

Bu işlemlerden biri İnternet Explorer sorununuzu çözecektir diye düşünüyoruz. Eğer hala hata alıyorsanız hata hakkında detaylı bilgi vererek yorum atarsanız tekrar yardımcı olabiliriz. Sizlerinde çözüm yöntemleri varsa bizlere iletin, bu yöntemleri yazımıza ekleyebiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan