Instagram’da Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler Kısmını Kapatma

Instagram’da Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler Kısmını Kapatma

Instagram, popülerliği ile ön plana çıkmaya devam ederken kullanıcıların günden güne artması farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmanıza neden oluyor. Tanıyor olabileceğiniz kişiler baslığıyla yer verilen kişileri sürekli görmek istemiyorsanız, Instagram’da tanıyor olabileceğiniz kişiler kısmını kapatma rehberimizde bu sorundan nasıl kurtulacağınızı bulabilirsiniz.

Instagram Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler Nedir?

Instagram’da takip ettiğiniz veya sizi takip eden kişiler sonucunda ‘Öneriler’ adlı bir bölüm oluşur. Takip ettiğiniz kişi ne kadar çoksa, bu seçenekler listesi de o kadar artacaktır. Ayrıca telefon rehberinizden aktarım seçeneğini açtıysanız, rehberinizde Instagram üyesi olan kişiler de bu kısımda görüntülenecektir. Tanıdığınız insanları bulma konusunda faydalı bir özelliktir, ancak sürekli gelen önerilerle birlikte can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu öneriler sekmesindeki insanların çoğunu tanımıyor olmanız ise, daha da büyük bir problem yaratmaktadır.instagramda taniyor olabileceginiz kisiler kismini kapatma

Instagram Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler Nasıl Kapatılır?

Instagram’da bulunan önerileri kapatmanın iki farklı seçeneği bulunuyor. İlki uygulamadan veya internet sayfası üzerinden ‘Öneriler’ kısmına girerek tanıyor olabileceğiniz kişileri tek tek elle kapatmaktır. Ancak bu işlem uzun sürdüğü için pek tercih edilen bir kullanım sağlamayacaktır. Yine de kısaca değinirsek, profilinizden arkadaş önerileri sayfasına girerek ‘Takip Et’ butonu yanındaki üç noktadan oluşan simgeye tıklamanız gerekiyor. Daha sonra küçük bir panel açılacak ve ‘Kullanıcıyı Yok Say’ seçeneği görüntülenecektir. Bu seçeneğe tıklandığı zaman tanımadığınız kişileri bu öneriler listesinden kaldırabileceksiniz.

Instagram Tanıyor Olabileceğiniz Kişileri Kapatmanın Kısa Yolu Nedir?

Instagram’da kişi önerilerini kapatabilmeniz, rehber ile bağlantı kurulumuna izin vermemeniz sayesinde daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bunun için öncelikle Instagram hesabınızdan Seçenekler> Kişiler> Kişileri Bul/Keşfet yolunu izlemeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza, diğer sosyal medya hesaplarından bağlantılar veya rehberle bağlantı kurulumu yapıldığına dair seçenekler çıkacaktır. Seçeneklerden ‘Rehbere Bağlanıldı’ ile devam edin ve bütün önerileri ‘Kişilerin Bağlantısını Kes’ seçeneği ile kaldırın. Bu kolay adım sayesinde önerilen kişiler listesinin kaldırılmasını sağlayacaksınız. Ancak takip ettiğiniz kişiler doğrultusunda bu öneriler listesinin oluşturulduğunu unutmamalı ve yine bu seçeneklerle karşılaşmamak için bağlantıları zaman zaman elle kaldırmalısınız. Instagram Hesabı Gizliye Alamıyorum / Sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan