instagramda engelleyince mesajlar silinir mi

instagramda engelleyince mesajlar silinir mi


instagram kullanıcılarının merak ettiği instagramda engelleyince mesajlar silinir mi ? sorusuna cevap vereceğiz. instagram kullanıcı engelleme özelliği sayesinde, dilediğiniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Peki engellediğiniz kişiden veya sizin hesabınızdan mesajlar silinir mi ?

İnstagram’a 2013 yılında gelen özel mesaj özelliği sayesinde, kullanıcılar kendi arasında mesajlaşabiliyor. İnstagramda mesajlaştığınız bir kullanıcı engellediğiniz zaman mesajlar maalesef silinmez. Engellediğiniz kullanıcı, bu mesajları görüntülemeye devam eder.

Kullanıcı engelleme haricinde, hesap dondurma veya hesabınızı tamamen kapatma durumunda da mesajlar silinmez. Kapatılan veya dondurulan bir hesapta, gönderiler, yorumlar, fotoğraflar gibi bilgiler gizlenir fakat diğer kullanıcılara attığınız mesajlar görüntülenmeye devam eder. instagram haricinde, Facebook, Twitter vb. sosyal medya platformlarında da aynı durum geçerlidir. Kapatılan hesap, engellenen hesaplarda özel mesajlar hiçbir zaman silinmez.

Size özel mesaj gönderen kullanıcıyı en hızlı şekilde engelleyebilmek için, mesaj gönderen kullanıcının üstüne dokunun. Açılan detaylar ekranında “Kullanıcı engelle” seçeneğine dokunarak engelleyebilirsiniz.

İnstagram hakkında merak edilen tüm bilgiler ve sorularınız için sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemizin arama alanını kullanarak ilgili anlatımlarımıza ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan