Instagram’da Aradığım Kişiyi Bulma

Instagram’da Aradığım Kişiyi Bulma

Instagram sosyal medya ağını kullanıyorsunuz ve aradığınız veya sokakta gördüğünüz bir kişiyi bulmak istiyorsunuz ama tüm aramalarınız sonucu o kişinin Instagram hesabını bulamıyor musunuz? Bu yazımız ile birlikte sokakta, otobüste, okulda veya herhangi bir yerde görmüş, karşılaşmış veya tanışmış ama sosyal medya ağı olan Instagram’da bulamamış iseniz sizlere bulabilmeniz için tavsiye ve fikirler sunacağız. Eğer hala heyecanlı iseniz hiç merak etmeyin hemen Instagram’da aradığınız kişiyi bulabileceğiniz makalemize geçiyoruz;

Instagram aracılığı sayesinde bir yerde görmüş olduğunuz kişinin hesabını nasıl bulurum diyorsanız öncelikle bunun için birden fazla yöntem deneyebilirsiniz, hatta tüm yöntemleri denedikten sonra bile başarılı olamayabilirsiniz, ama denemeye değer değil mi?

Şimdi ilk olarak bir mekana oturduk ve kahvemizi yudumlarken hop diğer masada yakışıklı mı yakışıklı bir çocuk gördük, hopp bilader dur diyenleri’de duymuyor değilim onlarda güzel mi güzel bir kız gördük diyorlar. Burada ki durumda ilk yapmamız gereken işlem “Swarm” uygulamasına sahip olmamız gerekiyor, uygulamayı indiriyoruz ve şuanda olduğumuz kafede check-in yapıyoruz, neden mi çünkü o kız ya da erkek orada yer bildirimi yapmış olabilir, hemen yaptıktan sonra kontrol ediyoruz o yapmış mı yapmamış mı diye, eğer yapmış ise işlemimiz kolay orada yer alan isim ve soy isimi ile Instagram uygulamasında arama yapıyoruz ve olumlu sonuca kesinlikle ulaşabiliyoruz, ulaşamıyor isek ya karşı kişinin hesabı bulunmuyor demektir, ya da ismi farklı yazılmış bir hesapta olabilir.

Instagram sosyal medya ağında çoğu genç kullanıcıların hesapları mevcut, aradığınız bir kızı veya aradığınız bir çocuğu genellikle çok rahat bulabiliyorsunuz. Ama bazen şartlar o kadar zor oluyor ki bu işlem için ne kadar uğraşırsanız uğraşın sonuç hüsran.

Yukarıda vermiş olduğum işlem sayesinde eğer kişiyi bulamamış iseniz üzülmeyin, şimdi 2. işleme geçiyoruz. Swarm’ı tekrar açıyoruz ve o masada oturan diğer kişilerin yer bildirimi yapıp yapmadığını kontrol ediyoruz, eğer yanında oturan bir kişiyi bulmuş iseniz onun arkadaşlarını tek tek kontrol ederek istediğimiz yani aradığımız kişiyi bulmaya çalıyoruz. Eğer bulduysak işlemimiz olumlu ama eğer bulamadıysak yılmak yok aramaya devam ediyoruz.

Instagram’da kız bulmak marifetli bir iş midir? Tabi ki hayır, hadi hemen bulalım. Öncelikle kimi arıyoruz, nerede arıyoruz sorularını cevaplamamız gerekiyor. Bunun için bir örnekten yola çıkmaya ne dersiniz?

Mesela ben (Sinan) şuanda İstanbul’da Aqua Florya’da Starbucks’ta oturuyorum ve kahvemi yudumluyorum, bu sırada karşı masama 2 kız ve 1 erkek olmak üzere 3 kişi oturdu, ama kızlardan bir tanesi öyle güzel, öyle tatlı bir şey ki anlatamam sizlere, şimdi gidip konuşsam yanında 1 kız 1 erkek olmak üzere 2 kişi var nasıl anlaşılır kötü mü olur acaba diye düşünmeye başlıyorum. (Bu arada ben tek oturmuşum baba, tek takılıyorum) Düşünüyorum, düşünüyorum… Bu işlem yaklaşık olarak 15 20 dakika mı almış durumda. Çokta düşünmemek lazım çünkü o düşünme süresinde karşınızdaki kalkabilir, ani değil ama olumlu bir kanaate vardım mı kalkar konuşabilirim, potansiyel vardır aslında. (Tek kişi olsam’da gazlarım misali :P) ama yandaki 2 kişi sorun benim için. Bunun için avıma sessiz sessiz yaklaşmalıyım, ilk olarak sosyal medyanın gücünü denemeliyim diyerekten yukarıda sunmuş olduğum Swarm uygulaması sayesinde ilk olarak kızı aratıyorum, sonuç hüsran kız check-in yapmamış geldik arkadaşlarına ilk olarak kızı arıyorum, yanında oturan o kız’da yer bildirimi yapmamış. Gelelim çocuğa, babacım siz beni zorluyorsunuz ama diyerek ten çocuğu’da bulamadım. Ne yapacağım diyorum ve galiba bulamayacağım endişesine düşüyorum. Bir yandan düşünüyor bir yandan’da karşıdaki kıza bakıyorum, baba anlatamam bayıldım. Bulamazsam uyuyamam diyoruz ya aynen o şekil, neden konuşmadım diye içime dert olur. O yüzden bir çaresini bulmam gerekiyor, bakıyorum masada oturan 3 kişi bir ara fotoğraf çekiniyorlar, bu güzel bir iş olabilir gibi geliyor. Biraz daha bekliyorum, avım veya avımın arkadaşları aklımda olan işlemi yapabilir, hemen Instagram’ı açıyorum ve Aqua Florya’da yapılan hikayeleri izlemeye başlıyoruz, tabi ki sizinde aklınıza gelebileceği üzerek erkek çocuk bunu paylaşmış. İşin güzel tarafı ne biliyor musunuz, şimdi çocuk hikayeye kızları’da etiketlemiş ve sevdiğim o kızda orada var profilini hemen buluyorum. Eğer çocuk oraya o etiketi yapmasaydı birde çocuğun profilinde kızı arayacaktım. Bu nedenden masada artık sevdiğim bir kız oturmuyor o çocuğu’da sevdim bak bana kıyak geçti. 😛

Neyse neyse cıvıtmaya gerek yok işlemimiz bu şekilde hallolmuş oldu, eğer o resim olmasaydı ben yaklaşık bir hafta boyunca Instagram’da Aqua Florya yer bildirimlerini inceliyor olacaktım, neden mi? Belki bir ara paylaşır bir şey buradaydım gibisinden…

Instagram’da kızı nasıl bulurum faslını geçtik şimdi sıra geldi kızlar için bu çocuğu nasıl bulurum olayına, aslında bu çocuğu nasıl bulurum olayı’da yukarıdaki örneğe benzer bir şekilde bulunabilir ama bir aksiyon yaşayıp farklı bir şey yapmaya ne dersiniz? Avınıza odaklanın, ona ne çok yakın olun ne çok uzak. Bakış atmaya çalışın, 3 ya da bilemedik 5 kere göz göze gelmeye çalışın. Geldik mi tamamdır bu iş şimdi ilk olarak yukarıdaki Swarm’a check-in yapma işlemini biz yapıyoruz, daha sonra bir resim çekinip bunu’da Instagram hikayesine ya da Aqua Florya yer bildirimine atıyoruz (hikaye’de yer bildirimi yapmanızı öneririm.) Ancak bu işlemi yaparken Instagram profilinizin açık olmasına bakın. Şimdi bu işlemleri yaptıktan sonra ne mi yapıyoruz, masada sohbet muhabbete devam ama bakış atmaya’da devam. Ama bakışları çokta içine düşecek şekilde değil yumuşak yumuşak atıyoruz değil mi kızlar. Şimdi biz bu bakışları atarken avımız bizi aramaya başlamış bile olabilir, burada işlemi tersine döndürmüş olduk. (Kız olmanın avantajını kullandık diyebilirim.) Hadi bakalım av çalış, belki 10 dakika içerisinde bulabilir belki 1 saat ama illaki bulacak kafaya koyduysa, ya da yukarıda benim yapamamış olduğum işlemi yapıp masanıza bile gelebilir, obaa işler kızışıyor çok fantastik değil mi. Sonuç olarak bir birinizi bulacağınız kesin, çünkü o bakışlar boşa değil değil mi.

Şimdilik hikayemi burada kesiyorum, çünkü sevenler birbirine kavuştu diye düşünüyorum. Sırada ne var biliyor musunuz? Bu vermiş olduğum taktikleri kendim için uygulamam, hadi bana eyvallah. He bu arada size’de mutluluklar gençler, ama sitemizi takip etmeyi bırakmayın olur mu, bunun için size güzel bir yazı linki koyuyorum şuracığa, incelerseniz sevinirim: Instagram Yanlışlıkla Kalp Gönderme

Yorum Yap
0 Yorum yapan