Instagram’da Anket Nasıl Oluşturulur? – Cevrik

Instagram’da Anket Nasıl Oluşturulur? – Cevrik

Instagram, fotoğrafların, videoların, durumların paylaşıldığı ve kişiler arası iletişimin kurulduğu bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram uygulaması, birçok yenilik ile kullanıcılarına imkanlar sağlıyor ve bu imkanlardan bir tanesi de anket oluşturma ve insanlara fikir sorma çalışmasıdır. Instagram anket uygulaması, kişiler tarafından yapılır ve takipçilere bazı sorular sorularak fikirleri alınır. Bu uygulama sayesinde kişiler birbirlerinin düşüncelerini öğrenebilir veya bir konu hakkında yardım alabilir. Peki, Instagram’da anket nasıl oluşturulur? Instagram bu özelliği getirdikten sonra tüm kullanıcılar bu özelliği kullanmak istemişlerdir. Sıkça sorulan sorulardan birisi de Instagram’da anket nasıl oluşturulur? Sorusu olmuştur.

Instagram’da Anket Oluşturma Nasıldır?

Instagram uygulamasında anket yapmak isteyen kişiler şu aşamaları tamamlamalıdır;

  1. Anket oluşturmak için ilk olarak uygulamaya giriş yapmak gerekir.
  2. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra kişinin profiline girilmelidir.
  3. Profilde bulunan hikaye ekle kısmına girilmelidir.
  4. Hikaye ekle kısmına geldikten sonra herhangi bir yerin fotoğrafı çekilmelidir.
  5. Eklenen fotoğrafın üzerine anket yapmak için ekranı aşağıdan yukarı kaydırmak gerekir.
  6. Ekrana gelen seçenekler arasından anket yap seçeneği seçilir ve istenilen anket yapılır.
  7. Anket yaparken iki farklı seçenek sunulur ve izleyiciler bu seçeneklerden birini seçerler.

Instagram'da Anket Nasıl Oluşturulur?

Instagram Anket Süresi Ne Kadardır?

Instagram uygulamasında paylaşılan her hikaye 24 saat sürer ve bu süre sonunda otomatik olarak kalkar. Oluşturulan anketler de diğer hikayeler gibi 24 saatin sonunda otomatik olarak ortadan kalkar ve anketin sonucu 24 saat sonra belli olur. Anketin 24 saatten daha fazla durmasını isteyen kullanıcılar, yaptıkları anketleri profillerinde sabitleyebilir ve böylelikle daha uzun süre görülmesini sağlayabilir.

Instagram Anket Sonuçlarını Görmek İçin Ne Yapılır?

Instagram’da yapılan anketler, verilen oylar sonucunda bazı verilere ulaşır. Anket sonuçlarını ve verilerini öğrenmek isteyen kişiler paylaştıkları hikayede anketlerinin üzerine tıklayarak anketin sonuçlarını öğrenebilir. Tüm gün boyunca ankette gerçekleşen değişiklikler hikaye kısmından kolayca öğrenilebilir ve sonuçlar da istenildiği gibi paylaşılabilir. Anketin sonucunu paylaşmak isteyen kişiler, anket süresi sona erdikten sonra hikaye kısmına gelerek anket sonuçlarını paylaş seçeneği ile sonuçları paylaşabilir.

WhatsApp Hesabımı Başka Bir Telefondan Açabilir Miyim? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan