instagram’a Nasıl Reklam Verilir

instagram’a Nasıl Reklam Verilir


Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce instagram reklam almaya başladı. Bununla alakalı daha önce yazdığımız yazılara ulaşabilirsiniz. İnstagram’ın reklam almaya başlamasıyla bilikte kullanıcılardan “instagram’a nasıl reklam verilir?” şeklinde sorular gelmeye başladı. İnstagram’a reklam vermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Konuyu yüzeysel olarak anlatmaya çalışacağız.

Business Manager’ı kim kurmalı?

İşletmenizde Business Manager’ı oluşturacak bir kişi seçin. Bu kişi şu anda şirketinizin ana Facebook Sayfasını, reklam hesaplarını ve uygulamalarını yönetmekle ve başkalarına bunlar üzerinde çalışmaları için izin vermekten sorumlu olmalıdır. Kurulduktan sonra Business Manager’a istediğiniz kadar insan ekleyebilirsiniz.

Business hesabı oluşturmak için neler gerekli ?

Ana Facebook Sayfası: Birçok Sayfayı yönetmeye yardım ediyor olsanız bile, çalıştığınız şirketi temsil eden Sayfayı seçin. Business Manager’ı kurarken kullanacağınız ana Sayfanın yöneticisi olmanız gerekir. İşletmenizin bir ana Sayfası yoksa, yeni bir Sayfa oluşturabilirsiniz.

İşletme bilgileri: Business Manager’a eklemek istediğiniz tüm reklam hesabı numaralarının ve Sayfa adlarının bir listesine sahip olduğunuzdan emin olun.

Çalışan e-posta adresleri: İş e-posta adreslerini kullanarak çalışanlarınızı, iş arkadaşlarınızı ve ortaklarınızı Business Manager’a davet edin.

Business hesap sahibi olmak için , https://business.facebook.com/ adresine giriş yapıyoruz. Ana sayfada bulunan “Kullanmaya Başlayın” seçeneğine tıklayarak kayıt işlemlerine başlayın. Ekranda çıkan bilgileri doldurarak “İleri” butonuna basarak kayıt aşamalarına devam edin. Yukarda hesap oluşturmak için gerekli bilgileri görebilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra Business hesap panelinde bulunan “İnstagram reklamları” seçeneğine tıklayarak, reklamlar ile alakalı detaylı bilgileri görebilirsiniz.

“ı yönet” alanında “Kampanya oluştur” seçeneğine tıklayarak reklam vermeye başlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirlemek ve diğer detaylı ayarları yapılandırmak için sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz.

ınızı yayınlamadan önce iyi bir strateji belirleyerek , hedef kitlenizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Sosyal medyanın en büyük avantajı olan, hedef kitlesi belirlemek reklamlarınız için en kritik konudur. Yüzeysel olarak reklam verirken yukardaki işlemleri kullanabilirsiniz. hakkında ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgiler vereceğiz. Sizlerde düşüncelerinizi paylaşabilir, konu hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan