Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Son dönemlerin popüler sosyal ve ticari paylaşım platformu haline gelen, İnstagram‘da birçok şirket profili bulunuyor. Şirketler ürünlerinin tanıtımını yaparak, ürünlerini daha çok kişiye ulaştırmak istiyor. Fakat bu durum sanıldığı kadar, kolay bir durum değil. Çeşitli yollara başvuran şirket sahipleri, ürünlerini daha çok kişiye ulaştırmak ve daha büyük bir kitleye sahip olmak için, ürünlerini popüler İnstagram hesaplarına yaptırıyorlardı. Ama artık daha iyi bir sistem geldi. Bu sistem ise İnstagram’a reklam verme. Milyonlarca kişinin kullandığı İnstagram ‘da bir reklamın saniyeler içerisinde ne kadar ilgi görebileceğini düşünün. Sizinde fark ettiğiniz gibi, İnstagram’da çıkan bir reklama saniyeler içerisinde yüz binlerce kişi tıklayabilir ve şirketin tanıttığı ürünü İnstagram’ın reklam vermesi aracılığıyla görebilirler. Eğer sizde bir firmaya sahipseniz ve ürünlerinizi yüz binlerce kişiye tanıtmak istiyorsanız, yazımızın devamını okuyarak, bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sizde bir firmaya sahipseniz ve ürünlerinizi saniyeler içerisinde yüz binlerce kişiye sunmak istiyorsanız, İnstagram’a reklam verme konulu yazımız tam size göre. İsterseniz İnstagram’a nasıl reklam verilebilir ona geçelim. Öncelikle kim İnstagram’da reklam verebiliri merak ediyorsanız okumaya devam edin. İnstagram’da herkes reklam verebilir ama bunun için, bir Facebook reklam hesabınızın olması gerekmektedir. Facebook reklam hesabını da açtınız. Şimdi nasıl reklam vereceğinize geçelim. İnstagram’da reklam vermek için, öncelikle bir reklam oluşturmalısınız. Reklam oluşturmak için detaylı bilgiye Power Editor’dan ulaşabilirsiniz.

Instagram Nasıl Reklam Verilir?

Power Editor’da nasıl İnstagram reklamı oluşturabileceğinizi, kolaylıkla benimseyebilirsiniz. Reklamı da oluşturdunuz artık sadece reklamınızı yayımlamak kaldı. Bunun için İnstagram’la iletişime geçebilirsiniz. Power Editor olarak bahsettiğimiz platform ise, Facebook’un reklam yönetim sistemi. Buradan isterseniz reklamlarınızı hazırlayıp, çeşitli sosyal medya platformlarına da reklamlarınızı ulaştırabilir ve daha büyük bir kitleye ürünlerinizi tanıtmış olabilirsiniz. Sadece İnstagram’la kısıtlı kalmamakla beraber neredeyse, sosyal platformlar sizlere, reklam yayınlamanız için gerekli hakları sunuyor. Sizde isterseniz kendi firmanızın ürünleri için kolay bir şekilde, reklam hazırlayıp, çeşitli sitelere ve sosyal medya platformlarına reklamlarınızı ulaştırarak, ürünlerinizin tanıtımını başarıyla yapmış olursunuz.

İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Nasıl Yüklenir? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan