Instagram Zoom (Yakınlaştırma) Nasıl Yapılır?

Instagram Zoom (Yakınlaştırma) Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin hızlı çıkış yapan sosyal medya ağlarından olan instagram, gün geçtikçe eklenen yeni özellikleriyle birlikte daha çok ses çıkarmaya devam ediyor. Bu özelliklere bir yenisini daha ekleyen instagram zoom (büyültüp / küçültme) seçeneği eklendi. Bu sayede istediğimiz bir resmi veya istediğimiz bir videoyu zoom olarak yakınlaştırabiliyoruz. Gelin bu işlemin detaylarına ve nasıl kullanıldığına bir göz atalım;

Instagram Zoom Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram’a kısa süre önce eklenen zoom özelliği ile birlikte insanlar bu özelliği sıkça kullanmak ve detaylara bakmak istiyor. Hal böyle olunca herkes kullanmak istiyor. Peki ya bu özelliği nasıl kullanırız? İnstagram zoom özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle instagram uygulamasının son sürümünü indirmeniz gerekmektedir. Son sürümü mevcut olan kişiler ise yapması gereken işlem çok basit. Zoom yani yakınlaştırmak istediği bir resmi veya videoyu uygulama içerinden bulup çift parmak yöntemi ile parmaklarınızı ekranın orta noktasından telefonun uç noktalarına eş zamanlı oynatma işlemi yapmanız yeterlidir. Bu sayede görüntülemek istediğiniz videoyu veya resmin ayrıntılı incelemesini görebilirsiniz.

instagram zoom

Instagram Hikayelerinde Zoom (Yakınlaştırma) Yapma

İnstagram hikayerinde yakınlaştırma işlemi nasıl yapılır birde ona göz atalım, biliyorsunuz ki instagramın neredeyse birebir kopyaladığı snapchat özelliği olan hikayeler bölümü, gün geçtikçe dahada kullanımı artmakta. Bununla birlikte hikayeler bölümünde yakınlaştırma maalesef ki uygulama içerisinden yapılmıyor. Lakin hikaye üzerinden resmi print screen yani ekran görüntüsü olarak tefonunuzda yer alan galeriden resmi bularak yine çift parmak işlemi ile yakınlaştırma yapabilirsiniz. Bu işlemi videolarda yapmak için bir çözüm şu anlık bulunmuyor. Ama herhangi bir güncelleme gelir ise konumuzda belirteceğimiz den şüpheniz olmasın. Video içerisinde bir kareden ekran görüntüsü alarak’ta yakınlaştıma yapabilirsiniz.

Instagram Toplu Takip Bırakma konumuza’da göz atmayı unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan