İnstagram Yüz Filtreleri Çıkmıyor

İnstagram Yüz Filtreleri Çıkmıyor

Instagram’ın hikayem özelliği sayesinde çıkarmış olduğu tıpkı Snapchat benzeri Instagram yüz filtreleri sayesinde binlerce kişi bu özelliği kullanmaya başladı bile, kullanıcılar bu özellik sayesinde yüzlerine çeşitli olarak eklenen filtreleri ekliyor ve ya video çekiyor ya da resim çekerek hikayesinde paylaşıyor, ayrıca bazı kullanıcılar burada çekmiş olduğu görüntüleri kaydederek kendi Instagram hesaplarında dahi paylaşabiliyorlar.

Instagram Yüz Filtreleri Neden Gözükmüyor

Instagram yüz filtreleri birbirinden çeşit ve onlarca olarak karşımıza çıkmakta, ayrıca bu filtreler belirli zamanlarda değişiyor ve yerlerine yenileri ekleniyor. Özel günler (yılbaşı vs.) filtrelerde eklenerek daha’da eğlenceli bir hal alıyor, özelliğin henüz yeni olmasından dolayı bazı sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz ama yinede stabil bir şekilde çalışması amacıyla Instagram ekibi çalışmalarına devam etmekte.

Instagram Yüz Filtreleri

Instagram Yüz Filtreleri Gözükmüyor Sorunu Çözüm

Instagram yüz filtreleri gözükmüyor 2020 yılında bu sorunu çözmek isteyen kullanıcılar ilk olarak Instagram’a giriş yaptınız ve hikayenize yeni bir fotoğraf atacaksınız ancak bu fotoğrafınızda yüz filtresi kullanmak istiyorsunuz, hikayenizi açtıktan sonra sağ altta bulunan yüz filtresi ikonu sizde’de çıkmıyor mu? Eğer bu yüz filtreleri sizde’de gözükmüyorsa bunun birden fazla nedeni olabilir, ve sizlerde bu nedenlerden bir tanesine takılmış iseniz maalesef gözükmemektedir.

Eğer yüz filtreleri gözükmüyor ise;

  • Uygulamanız güncel olmamasından kaynaklanabilir,
  • Uygulamanız güncel ancak önbellek nedeniyle gözükmüyor olabilir, (Bu durumda Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemeniz gerekiyor.)
  • Telefonunuzun android veya ios sürümü düşük olmasından desteklemiyor olabilir. (Bu durumda yapılacak pek bir şey yok, ya telefonunuzun sürümünü yükseltmesi için güncelleme beklemelisiniz ya da Instagram’ın bu filtreleri eski sürümler içinde ayarlamasını.)

Bu gibi durumlarda yüz filtreleri çıkmıyor olacaktır, eğer sorununuzun bu gibi nedenlerden kaynaklanmadığını düşünüyor iseniz bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Ayrıca hikaye özelliği ile alakalı yeni yazımıza göz atmazsanız üzülebilirsiniz: Instagram Gizli Hikaye İzleme

Yorum Yap
0 Yorum yapan