İnstagram Yorumları Kapatma ve Filtreleme

İnstagram Yorumları Kapatma ve Filtreleme


İnstagram‘da yorumları kapatma , engelleme veya filtreleme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Kullanıcılardan gelen yorum şikayetlerini dikkate alan instagram yetkilileri, yorumlar seçeneği ile bu özellikleri kullanımımıza sundu. Takipçi sayısı düşük olan kişisel hesaplarda manuel olarak yorumları kontrol etmek oldukça kolaydır. Takipçi sayıları arttıkça veya kurumsal bir hesap yönetiyorsanız bu işlem oldukça zor. Gelen binlerce yorumu kontrol etmek, düzenlemek neredeyse imkansız gibi görünüyor. Uygunsuz Yorumları Gizleme ve kelime filtreleme özelliği ile rahatsız olduğunuz içerikleri oldukça pratik bir şekilde engelleyebilirsiniz.

Yorumlar seçeneğini Mobil uygulama üzerinden veya web sayfası üzerinden hesabınıza giriş yaparak düzenleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden giriş yapmak için Seçenekler / Yorumlar sekkmesini kullanabilirsiniz.

Web sayfası üzerinden filtreleme yapmak için aşağıdaki adrese giriş yapın.

https://www.instagram.com/accounts/comment_filter/

Profil ayarları / Yorumlar sekmesine giriş yapın.

Uygunsuz yorumları gizlemek için ilgili tiki işaretleyebilirsiniz. (Sık sık rahatsız edici, kırıcı olarak bildirilen sözcükleri veya ifadeleri içeren yorumları gizle.)

Özel Anahtar Sözcükler: Bu alana, yorumlarda görünmesini istemediğiniz kelimeleri, aralarına virgül (,) koyarak yazın. Örnek olarak yorumlarda test ve ozengen kelimesinin geçmesini istemiyorsanız test, ozengen yazarak bu işlemi yapabilirsiniz. Yorum filtreleme özelliğinde herhangi bir sınır yoktur. Dilediğiniz kadar kelimeyi engelleyebilirsiniz.

Tüm ayarları tamamladıktan sonra “Gönder” seçeneğine tıklayarak ayarları kaydedebilirsiniz. Yorumları tamamen kapatma özelliği henüz beta aşamasında ve test edilmektedir. İlerleyen günlerde yorumları tamamen kapatma seçeneğinin de aktif olacağını tahmin ediyoruz. Şimdilik gizlilik seçeneklerini kullanarak, hesabınızın görünürlüğünü engelleyebilirsiniz. İnstagram hakkında tüm merak edilen bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan